Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Paula Hawkins

Paula Hawkins

Paula Hawkins (1972) je britskou spisovateľkou a novinárkou, ktorá vyrastala Zimbabwe. Od roku 1989 žije v Londýne. Po pätnástich rokoch novinárčenia sa začala venovať písaniu.

V Oxforde študovala filozofiu a ekonomiku a pre denník The Times pracovala na ekonomických témach. Napísala finančnú príručku pre ženy The Money Goddess. Prvú beletriu písala pod pseudonymom Amy Silver. Sú to romantické drámy, ktoré však nemali veľký úspech.

Po poslednej odmietnutej knihe sa stiahla do úzadia a napísala knihu podľa seba. Preto za svoj debut označuje až psychologický triler Dievča vo vlaku (Slovart 2015). Hlavnou hrdinkou je mladá rozvedená Rachel - outsiderka, ktorá túži po plnohodnotnom živote ženy, milenky, manželky a matky. Lásku a uznanie svojho okolia, ktoré stratila, utápa v alkohole. Každodenná cesta vo vlaku splýva s minulosťou, fikciou a výpadkami pamäti spôsobené nekontrolvaným pitím. Okrem alkoholizmu je prítomná aj téma domáceho násilia a svet, ktorému stále dominujú muži. Kniha sa stala bestsellerom roku 2015 a bola preložený do vyše 15 jazykov. Bola predlohou rovnomennému filmu. 

Do vody (2017) je Hawkinsovej ďalší triler, kde sú obeťami opäť ženy. Slobodná matka a mladé dospievajúce dievča, ktoré sa nájdu na dne rieky, nie sú však prvé, ktoré zmizli v tých temných vodách.

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.