Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
George Orwell: Devatenáctset osmdesát čtyři - Nineteen Eighty-Four

Počet strán: 518

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788025704851

Jazyk: anglický, český

ISBN: 978-80-257-0485-1

Dátum vydania: 15. novembra 2011

Rok vydania originálu: 2011

Vydavateľstvo:  Argo

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,56 kg

Devatenáctset osmdesát čtyři - Nineteen Eighty-Four

Autor: George Orwell

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedostupné
Cena v e-shope: 17,77 
Bežná cena: 18,71 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O produkte: Bilingvní vydání slavného románu, který vyšel již v roce 1949 a byl inspirován stalinistickým režimem. Vize totalitní společnosti, kde není místo pro lásku, vlastní názor ani pro víru ve vlastní smysly, varuje před jakoukoli diktaturou moci. Kniha vy

chází v novém překladu.

Jeho bestsellery sa dostali do učebníc. 1984 aj Zvieracia farma. Svoj pseudonym si zvolil podľa rieky. Vlastným menom sa volal Eric Arthur Blair, narodil sa 25. Júna 1903 v Indii a poznáme ho pod menom George Orwell.

Narodil sa v rodine koloniálneho úradníka, ktorý pracoval v štátnych službách pre Odbor s opiátmi. Jeho rodina patrila do typickej strednej vrstvy. Keď sa s ním a s jeho dvomi sestrami matka presťahovala do Oxfordshir v Anglicku, rodina sa rozpadla. Svoj pseudonym si zvolil podľa rieky Orwell, ktorá tam preteká.

Keď mal šesť rokov, rodičia ho poslali do malej anglickej školy v Henley, učitelia ho odporučili do St Cyprian's School, v Eastbourne kde získal štipendium. Neskôr vyštudoval prestížnu súkromnú strednú školu Eton.

Po škole slúžil v Indickej imperiálnej polícii v Barme od roku 1922 až do 1927. Práve službe sa vrátil späť do Anglicka ... viac

Odporúčame tieto tovary

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie