Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Michael Connelly: Advokát

Počet strán: 416

Väzba: tvrdá

EAN: 9788073035761

Jazyk: český

ISBN: 978-80-7303-576-1

Dátum vydania: 1. septembra 2010

Vydavateľstvo:  Domino

Orig. vydavateľstvo: 

Advokát

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,12 
Bežná cena: 11,70 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Mickey Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitost týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře. Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se dostal příliš blízko k pravdě, a Haller pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kterému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život. ..

Pracoval roky ako novinár a za svoje články o o ľuďoch, ktorí prežili letecké nešťastie dostal nomináciu na Pulitzerovu cenu. Narodil sa 21. júla 1956 v Philadelphii, USA.

Svoj prvý román sa rozhodol napísať začiatkom 90. rokov, pretože chcel literárne spracovať svoje žurnalistické skúsenosti, práve  vtedy stvoril detektíva Harryho Boscha (prvý román mu vyšiel v roku 1992 – Temná ozvena). Hlavným hrdinom jeho románov je svojrázny detektív s hlbokou neúctou k autoritám a sebazničujúcim zmyslom pre spravodlivosť.

Každá Connellyho kniha vedie v rebríčkoch čítanosti a je to túžobne očakávaná novinka. Dynamika a nečakané rozuzlenia v príbehoch priniesli tomuto autorovi nebývalú popularitu a uznanie čitateľov kriminálnych románov na celom svete.

Michael Connelly je držiteľom viacerých prestížnych literárnych ocenení (Edgar, Anthony, Macavity, Nero, . 38 Caliber /Francúzsko/ a Grand Prix ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Michael Connelly: Čierny ľad

Martina Kušnieriková

utorok, 16. apríla 2019 v sekcii Recenzie

Na trhu sa objavila nová droga. Pomenovali ju čierny ľad. Je to relatívne nový produkt, o ktorom zatiaľ niet veľa informácii, no už teraz po ňom začína vzrastať dopyt. Preto musia policajné zložky urobiť väčšie opatrenia, aby sa tak mohli priblížiť do centra ponuky. Ako tajné zložky postupne odhalia trasy, ktoré smerujú do hlavného uzla výroby. Keď sa objaví mŕtve telo policajta Calexica Moorea, je spustené vnútorné vyšetrovanie, ktoré má preukázať iba toľko, ako k úmrtiu došlo. Dostavia sa však nečakané komplikácie, ktoré apriori ohrozujú status policajných zložiek. Je potrebné, aby sa niektoré veci zamietli pod koberec. čítať viac...