Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Johannes Mario Simmel: Bůh chrání milence

Počet strán: 248

Väzba: tvrdá

EAN: 9788024914268

Jazyk: český

ISBN: 978-80-249-1426-8

Dátum vydania: 1. januára 2011

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2011

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2 cm x 13,6 cm x 20,8 cm

Bůh chrání milence

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 10,76 
Bežná cena: 11,33 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Drama invalidního zpravodaje West-Presse-Agentur Paula Hollanda začíná jednoho zimního rána roku 1956 v rozděleném Berlíně. Odlétá na služební cestu do Rio de Janeira a po návratu zjistí, že žena, kterou miluje a s níž se chtěl oženit, beze stopy zmizela. Rozbíhá se vyšetřování, které vynáší na světlo spoustu rozporuplných skutečností a faktů, jejichž kořeny sahají hluboko do nacistické minulosti Německa. Až teď si Paul uvědomuje, že o Sibylle vlastně skoro nic neví. Rozhodne se pustit do pátrání sám, protože musí poznat pravdu o Sibyllině životě a jejím podivném zmizení.

Nezvyčajne plodný autor, ktorý sa preslávil vyše dvadsiatkou spoločenských románov, viaceré z nich boli sfilmované.

Johannes Mario Simmel sa narodil vo Viedni 7. apríla v roku 1924. Simmelovi rodičia pochádzali z Hamburgu, jeho otec Walter Simmel bol chemik, jeho matka Lisa rodená Schneiderová bola lektorka. Detstvo strávil v Rakúsku a v Anglicku, maturoval z chemického inžinierstva.

Po druhej svetovej vojne najskôr pracoval ako novinár, prekladateľ a tlmočník americkej vojenskej správy v Rakúsku. Pri práci v denníku „Welt am Abend“ písal ako kultúrny redaktor filmové kritiky a fejtóny. Roku 1947 publikoval svoju prvú zbierku noviel pod názvom Stretnutie v hmle (v origináli Begegnung im Nebel). Potom sa uplatnil ako redaktor novín vo Viedni a Mníchove.

Medzi ... viac

Odporúčame tieto knihy