Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Stieg Larsson: Dívka, která kopla do vosího hnízda (brož.)

Počet strán: 684

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788072944170

Jazyk: český

ISBN: 978-80-7294-417-0

Dátum vydania: 1. januára 2011

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2001

Vydavateľstvo:  Host

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 5,5 cm x 13,5 cm x 24,5 cm

Dívka, která kopla do vosího hnízda (brož.)

Autor: Stieg Larsson

Doprava zadarmo na nákupy
od 15€ do 2.11.2020 (vrátane)
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 11,12 
Bežná cena: 11,70 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.

Stieg Larsson (1954 - 2004) bol švédsky novinár a spisovateľ. Vyrastal u starých rodičov a práve Stiegov dedko sa stal významným mužským vzorom, ktorý hlboko ovplyvnil jeho charakter. Ako presvedčený antifašista bol za vojny väznený v pracovnom tábore. Snažil sa chrániť právo pre všetkých rovnako, bojovať za demokraciu a slobodu prejavu.

K dvanástinám dostal písací stroj, ktorého klepanie v noci často budilo celú rodinu. V  osmnástich sa zúčastnil mítingu proti vojne vo Vietname, kde streto Evu Gabrielssonovú, svu životnú partnerku. Po absolvovaní vojenskej služby cestoval po Afrike. Vystriedal veľa zamestnaní. Stieg Larsson sa stále viac angažoval v boji proti rasismu a pravicovému extrémizmu, o ktorom aj písal. Novinárske skúsenosti a politické presvedčenie viedlo Larssona k založeniu nadácie a rovnomennému časopisu Expo. Čoskoro sa stal odboríkom na švédske krajne pravicové a rasistické organizácie, vystupoval na verejnosti a čelil vážnym vyhrážkam svojich politických nepriateľov. Napokon sa Stieg s Evou prestali ukazovať na verejnosti ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

David Lagercrantz: Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti

Mi B

streda, 2. septembra 2015 v sekcii Recenzie

Asociálnu hackerku Lisbeth Salanderovú obdivujú miliónov čitateľov po celom svete a tak ju spolu s Mikaelom Blomkvistom vzkriesil jeden z najúspešnejších švédskych autorov súčasnosti. Nie je to Stieg Larsson, ktorý zomrel pred 11. rokmi, ale David Lagercrantz, ktorého oslovili, aby pokračoval v megaúspešnej trilógii. Ako sa mu pokračovanie vydarilo? čítať viac...

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie