Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Dick Francis: Hra s čísly - Detektivní příběh

Počet strán: 158

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788070335222

Jazyk: český

ISBN: 80-7033-522-X

Dátum vydania: 19. októbra 2005

Vydavateľstvo:  Nakladatelství Olympia

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 130 cm x 200 cm x 16 cm

Hra s čísly - Detektivní příběh

Autor: Dick Francis

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 8,88 
Bežná cena: 9,35 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Jonathan Derry učí fyziku na střední škole, sleduje rozpad svého manželství, na dálku se stará o mladšího bratra Williama, který touží být žokejem, a nemá dost peněz, na to, aby se víc věnoval střelbě, v níž kdysi uspěl na olympijských hrách. U školního počítače (v době začátků počítačové éry) zkouší vyřešit záhadu zděděnou po příteli - a narazí na zločin. Po letech jako by se vše opakovalo, také William, plnými doušky užívající svobodný život v dostihovém světě, se zničehonic ocitne ve víru ničivé pomstychtivosti. Normálnost obou bratrů zaskočí i vyděsí nebezpečná arogance a nezvládnutelná zášť, přesto se vzchopí k obraně. Proti jejich znalostem fyziky a smyslu pro rovný boj však stojí nejen nezměrná hamižnost, ale i šílená agresivita. Detektivní příběh z dostihového prostředí.

Narodil sa ako Richard Stanley Francis v mestečku Lawrenny v južnom Walese.

Otec bol džokej a syn pokračoval v jeho šľapajach. Ešte predtým však narukoval k pozemným službám anglického letectva Royal Air Force (1940), čím vstúpil prvý raz do služieb kráľovnej. Neskôr sa stal pilotom. Lietal aj na stíhačkách, ale najviac času strávil v kokpite bombardérov. Počas svojej dvanásťročnej džokejskej kariéry vyhral vyše 350 dostihov a stal sa šampiónom profesionálnych jazdcov. V rokoch 1953 - 1957 jazdil aj pre kráľovnú matku. Práve vtedy sa zranil počas pretekov v liverpoolskom Aintree na favoritovi Devon Lochovi, majetku kráľovnej. Ešte 50 metrov pred cieľom viedol, potom sa koňovi podlomili nohy a dodnes nie je úplne ... viac

Odporúčame tieto knihy