Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Ian Caldwell: Piate evanjelium

Počet strán: 488

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055142852

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: The Fifth Gospel

ISBN: 978-80-551-4285-2

Dátum vydania: 2. septembra 2015

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: Simon & Schuster

Rozmery: 3,5 cm x 14,5 cm x 22,7 cm

Hmotnosť: 0,68 kg

Piate evanjelium

Autor: Ian Caldwell

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 16,06 
Bežná cena: 16,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: Stratené evanjelium, kontroverzná relikvia a posledné želanie zomierajúceho pápeža. To sú tri dôvody, pre ktoré sa dvaja bratia – vatikánski kňazi – podujmú rozlúsknuť najväčšiu záhadu v dejinách kresťanstva.

Je rok 2004, pôsobenie Jána Pavla II. na pápežskom stolci sa chýli ku koncu a vo Vatikánskych múzeách sa pripravuje záhadná výstava. Týždeň pred slávnostnou vernisážou na tajnom stretnutí neďaleko Ríma zavraždia jej kurátora. Tej istej noci sa do vatikánskeho bytu otca Alexandra, gréckokatolíckeho kňaza spolupracujúceho s kurátorom výstavy a otca päťročného chlapca, ktosi vláme. Polícii sa nedarí odhaliť vinníka, preto otec Alex v zúfalom úsilí ochrániť svoju rodinu začne vyšetrovať na vlastnú päsť. Ak chce nájsť páchateľa, musí najprv rozlúštiť nečakaný objav mŕtveho kurátora: pravdivé svedectvo štyroch evanjelií – a menej známeho evanjelia s názvom Diatessaron – týkajúce sa najškandalóznejšej svätej relikvie kresťanskej cirkvi. Ako sa však otec Alex blíži k odhaleniu skutočnej príčiny priateľovej smrti a dôsledkov, aké by mohla mať na budúcnosť dvoch najväčších kresťanských cirkví na svete, zisťuje, že mu je v pätách niekto, kto má s výstavou vlastné zámery. Ak chce prežiť, musí byť šikovnejší.

Trailer ku knihe:

Odporúčame tieto knihy

hh
hh
7. januára 2018

trailer ku knihe zaujímavý. bohužial kniha sklamala.

B. B.
B. B.
16. augusta 2016

Zaujímavá kniha. Opisuje celkom iný priebeh vyšetrovania a súdenia zločincov než na aký sme zvyknutý. Vo Vatikáne totiž platia celkom iné pravidlá a zákony. Síce na konci sa čitateľ dozvie pravdu avšak neopisuje sa ako sa na to prišlo. Kniha má náhly koniec avšak odporúčam ju, pretože sa zaoberá nie každodennou témou.

Michal
Michal
23. mája 2016
Miško

No pre mna osobne je to sklamanie...nudil som sa pri tom , nútil do čitania ,dokopy nijaka akcia ..od trileru to ma daleko

Katka
Katka
13. septembra 2015

Ako to dobre zacalo, tak to trapne skoncilo. Ziadne prevratne novinky, iba konspiracna teoria, ktora sa da az prilis lahko hned vyvratit. Nic, co by ma donutilo zamysliet sa, ze hm, naozaj?