Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Michael Connelly: Strašák

Počet strán: 424

Väzba: tvrdá

EAN: 9788073035211

Jazyk: český

ISBN: 978-80-7303-521-1

Dátum vydania: 1. júna 2010

Rok vydania originálu: 2010

Vydavateľstvo:  Domino

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,49 kg

Strašák

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 12,01 
Bežná cena: 12,64 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Jack McEvoy končí. Býval novinářskou hvězdou, ale teď dostal výpověď pro nadbytečnost. Hodlá ovšem odejít ve velkém stylu: během posledních dnů v redakci napíše nejlepší článek svého života. Hlavní postavou onoho článku má být Alonzo Winslow, šestnáctiletý drogový dealer, který se přiznal k brutální vraždě ženy. Jack zamýšlí psát o neutěšeném prostředí, nefungujících rodinách a nedostatku citu, které z jednoho nešťastného teenagera udělaly vraha. Čím hlouběji se ovšem Jack do případu noří, tím si je jistější, že Alonzovo doznání je lživé. Ten kluk je pravděpodobně nevinný. Předsevzetí napsat nejlepší článek svého života se Jackovi nejspíše podaří naplnit. Ocitl se totiž na stopě vraha, který bravurně uniká z policejních sítí: sám je nepolapitelný, ale zároveň přesně ví, co se proti němu chystá. Ví i to, že Jack se blíží… Další knihy tohoto autora najdete v nabídce připravovaných i vydaných titulů.

Pracoval roky ako novinár a za svoje články o o ľuďoch, ktorí prežili letecké nešťastie dostal nomináciu na Pulitzerovu cenu. Narodil sa 21. júla 1956 v Philadelphii, USA.

Svoj prvý román sa rozhodol napísať začiatkom 90. rokov, pretože chcel literárne spracovať svoje žurnalistické skúsenosti, práve  vtedy stvoril detektíva Harryho Boscha (prvý román mu vyšiel v roku 1992 – Temná ozvena). Hlavným hrdinom jeho románov je svojrázny detektív s hlbokou neúctou k autoritám a sebazničujúcim zmyslom pre spravodlivosť.

Každá Connellyho kniha vedie v rebríčkoch čítanosti a je to túžobne očakávaná novinka. Dynamika a nečakané rozuzlenia v príbehoch priniesli tomuto autorovi nebývalú popularitu a uznanie čitateľov kriminálnych románov na celom svete.

Michael Connelly je držiteľom viacerých prestížnych literárnych ocenení (Edgar, Anthony, Macavity, Nero, . 38 Caliber /Francúzsko/ a Grand Prix ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Michael Connelly: Čierny ľad

Martina Kušnieriková

utorok, 16. apríla 2019 v sekcii Recenzie

Na trhu sa objavila nová droga. Pomenovali ju čierny ľad. Je to relatívne nový produkt, o ktorom zatiaľ niet veľa informácii, no už teraz po ňom začína vzrastať dopyt. Preto musia policajné zložky urobiť väčšie opatrenia, aby sa tak mohli priblížiť do centra ponuky. Ako tajné zložky postupne odhalia trasy, ktoré smerujú do hlavného uzla výroby. Keď sa objaví mŕtve telo policajta Calexica Moorea, je spustené vnútorné vyšetrovanie, ktoré má preukázať iba toľko, ako k úmrtiu došlo. Dostavia sa však nečakané komplikácie, ktoré apriori ohrozujú status policajných zložiek. Je potrebné, aby sa niektoré veci zamietli pod koberec. čítať viac...