Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Ed McBain: Vrahův žold

Počet strán: 192

Väzba: tvrdá

EAN: 9788073818197

Jazyk: český

Pôvodný názov: Killer’s Payoff

ISBN: 978-80-7381-819-7

Dátum vydania: 1. októbra 2010

Vydavateľstvo:  BB/art

Orig. vydavateľstvo: 

Vrahův žold

Autor: Ed McBain

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 9,90 
Bežná cena: 10,42 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Byl pohledný, elegantní, zazobaný – ale mrtvý! Vyděrač Sy Kramer, který zašel příliš daleko, vyfasoval svůj poslední žold – kulku do hlavy. Která z jeho obětí mohla ztratit tolik, že se uchýlila k vraždě? Je to politikova přitažlivá manželka? Nebo majitel továrny na limonády? Nebo je to ona neznámá oběť, která zajistila Kramerovi tučné vklady na spořitelní knížce? Třeba je to jiný vyděrač, který převzal Kramerovy zákazníky“…

Ed McBain (pravým menom Evan Hunter a rodným menom Salvatore Lombino) bol významný americký spisovateľ detektívok a detektívnych scenárov.

Narodil sa 15. októbra, v roku 1926 v New Yorku na Manhattane, od dvanástich rokov žil v Bronxe.  Základnú a strednú školu navštevoval v New Yorku, v roku 1914 ho odviedli k námorníctvu. Po návrate nastúpil na newyorskú Hutton College, kde získal titul bakalára. Práve zo študentských čias pochádzajú prvé McBainove literárne  pokusy. Keď odišiel z univerzity najprv vystriedal niekoľko zamestnaní, nakoniec skončil v literárnej agentúre, kde začal postupne písať na plný úväzok.

 

McBainove detektívky  začali vychádzať približne v polovici päťdesiatych rokov. Svoje knihy písal pod množstvom pseudonymov (Hunt Collins, Ezra Hannon, Richard Marsten, John Abbot, Curt Cannon). Pod „serióznejšie“ výtvory sa podpisoval menom ... viac

Odporúčame tieto knihy