Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Agatha Christie: Vražda na golfovom ihrisku

Počet strán: 176

Väzba: tvrdá

EAN: 9788022016285

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: The Murder on the Links

ISBN: 978-80-220-1628-5

Dátum vydania: 10. januára 2012

Rok vydania originálu: 1923

Vydavateľstvo:  Slovenský spisovateľ

Orig. vydavateľstvo: HarperCollins Publishers

Rozmery: 2 cm x 13,6 cm x 20,5 cm

Hmotnosť: 0,28 kg

Vražda na golfovom ihrisku

Autor: Agatha Christie

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 4,75 
Bežná cena: 5,00 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Druhý román populárnej anglickej spisovateľky z roku 1923, v ktorom detektív Hercule Poirot za pomoci prísneho logického úsudku, psychologických znalostí a obdivuhodných kombinačných schopností rozlúšti komplikovaný prípad viacnásobnej vraždy.

Keď na rozostavanom golfovom ihrisku nájdu milionára Paula Renaulda dobodaného na smrť, Herculovi Poirotovi je hneď jasné, že páchateľa tohto ohavného zločinu netreba hľadať nikde inde ako medzi jeho príbuznými. Tam, kde je v hre obrovské dedičstvo, nechýba ani motív. Teória slávneho detektíva sa zmení na istotu, keď vyjde najavo, že vražednou zbraňou bola dýka, ktorú pani Renauldovej daroval jej syn. ..

Vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila 15. septembra 1890 v Torquay. Písala aj pod pseudonymom Mary Westmacott. Patrí medzi klasikov detektívneho žánru.

Pôvodne sa chcela stať opernou speváčkou a dokonca istý čas študovala spev v Paríži.. Nakoniec ju jej vrodená ostýchavosť prinútila zmeniť rozhodnutie. Po dvoch alebo troch pokusoch o „vážny román“ sa rozhodla napísať detektívku. Keďže počas 1. svetovej pracovala v nemocnici a získala isté poznatky o jedoch, využila ich pri písaní svojho prvého detektívneho románu Záhada na zámku Styles. V ňom prvýkrát čitateľov zoznámila s postavou Hercula Poirota, malého, trocha výstredného a márnomyseľného Belgičana, žijúceho v Anglicku.

Hercule Poirot vystupuje celkom v 33 románoch a mnohých poviedkach. Agatha Christie vytvorila okrem Poirota aj ďalšiu úspešnú postavu -- milú staršiu dámu so starodievčenskými ... viac

Odporúčame tieto knihy

Andrea
Andrea
29. apríla 2019
Kráľovná anglickej detektívky.

Dôkaz, že kniha sa nemusí pýšiť vysokým počtom strán, aby bola obohacujúca. A pritom jej nič viac netreba. Nemá žiadnu nezáživnú pasáž. Výborne precvičuje ako hovorí sám Hercule Poirot sivé mozgové bunky. Tiež dedukčné schopnosti, zdravý úsudok a duchaprítomnosť. Neustále sa s ním učíte a ani si to neuvedomíte hneď. Dávam 11 bodov z 10.