Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doprava zadarmo na nákupy od 15€ do 2.11.2020
Pavol Strauss: Aforistické iskrenie

Počet strán: 248

Väzba: tvrdá

EAN: 9788071658030

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-7165-803-0

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 201101

Vydavateľstvo:  Vydavateľstvo Michala Vaška

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2,6 cm x 17,6 cm x 25 cm

Aforistické iskrenie

Autor: Pavol Strauss

Doprava zadarmo na nákupy
od 15€ do 2.11.2020 (vrátane)
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 9,50 
Bežná cena: 10,00 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Prečo by ste mali siahnuť práve po tejto šiestej časti z desiatich zbierok Pavla Straussa vydávaných k storočnicu jeho narodenia? Možno práve preto, že vás nebude nudiť, ale ani neunaví. Že vás naštartuje k činnosti, ale aj načrie do hlbín. Že si ju budete môcť odškrtávať deň za dňom ako v diári, dávkovať pomaly a opatrne ako nesmierne účinný a vzácny liek. Že vám ušetrí more času a dozviete sa v koncentrovanej podobe najhlbšie pravdy života. Lebo "aforizmus je centrum každého diela. Odlož všetko vedľajšie, čo zvýši - je aforizmus," uisťuje nás Pavol Strauss, podľa ktorého sa v aforizme zrkadlí pravda podobne ako celý svet v kvapke rosy.

"Kto nestačí na poéziu, napíše občas aforizmus. Kto nestačí na aforizmus, napíše občas román. " Načo stačil Strauss? Kto je zvedavý, otvorí knihu. Ale otvoriť, neznamená porozumieť. .. Preto dovoľte malý test zo straussovčiny: "Keď sa láska premení vo vzťah, je po láske. " Alebo: "Zrelá láska je priateľstvo. Ale zrelé priateľstvo nie je láska. "

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie