Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber: 943 miest na Slovensku
Haruki Murakami: O čom hovorím, keď hovorím o behaní

Počet strán: 150

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055602677

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-556-0267-7

Dátum vydania: 1. mája 2011

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2011

Vydavateľstvo:  Slovart

Orig. vydavateľstvo: 

O čom hovorím, keď hovorím o behaní

Autor: Haruki Murakami

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 9,45 
Bežná cena: 9,95 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Táto kniha je nezvyčajným súborom esejí o behaní na dlhé trate a zároveň spisovateľovým denníkom každodennej štvormesačnej prípravy na Newyorský maratón. Haruki Murakami behá už dvadsaťpäť rokov, každý deň desať kilometrov. Hovorí tu o fyzickej i psychickej bolesti, o starnutí, aj o tom, na čo myslí, keď behá a púšťa si pritom hudbu. Dnešný svet praje najmä silným osobnostiam a aj v literárnom svete sa uchytia cieľavedomí spisovatelia-manažéri v dobrej kondícii, a taký je aj Murakami.

Haruki Murakami (1949) je známy japonský prekladateľ a spisovateľ. Vyštudoval divadelnú vedu na Wasedskej univerzite v Tokiu.

Miluje jazz, beh a knihy. Jeho dedko bol buddhistický mních, rodičia vyučovali japonskú literatúru. Je Japoncom, ktorý má rád západnú literatúru a hudbu, na ktorej vyrastal. Ako študent prečítal veľa filmových scenárov. Pri písaní ho ovplyvnili mnohé životné skúsenosti predavača hudby, otvorenie jazzového baru, behanie...

Je držiteľom mnohých prestížnych ocenení, jedným z nich je aj Cena Franze Kafky. Jeho knihy boli preložené do viac ako päťdesiatich svetových jazykov a okrem románov píše poviedky, eseje a literatúru faktu. 

 

... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Haruki Murakami: Hon na ovcu

Tibor Porubän

pondelok, 1. júna 2020 v sekcii Recenzie

Protagonista a zároveň rozprávač tohto príbehu je mladý, mestom znudený človek, ktorý nikam nepatrí a nikomu nechýba. Jedného dňa dostane od svojho priateľa list s fotografiou, ktorú neskôr použije v jednom projekte svojej reklamnej agentúry. Fotografia sa dostane do rúk osobného tajomníka „šéfa“, ktorý rozprávačovi prikáže, aby jednu z oviec na tej fotografii našiel. A tak sa začína hon na ovcu, ktorá sa od ostatných líši „len“ hviezdou na chrbte – a je to ako sen, z ktorého sa len ťažko prebúdza, príbeh, ktorý čitateľa najprv pohltí a neskôr neúprosne opustí. čítať viac...

Prečítajte si Japonsko

Panta Rhei Tím

utorok, 18. septembra 2018 v sekcii Správy

Ako môže slon zmiznúť? Aká kliatba vás nutí vykradnúť pekáreň? Prečítajte si Harukiho Murakamiho a uchopte aspoň časť duše Japonska. čítať viac...

Haruki Murakami: Bezfarebný Cukuru Tazaki a roky jeho putovania

Diana Mašlejová

streda, 12. novembra 2014 v sekcii Recenzie

Keď Cukuru Tazakiho opustia všetci jeho stredoškolskí priatelia, keď ho odvrhnú ako prebytočný článok v reťazci, bez vysvetlenie, bez emócií, surovo a nemilosrdne, Cukurov reálny svet prestáva existovať. Celá jeho podoba sa scvrkne iba na praktické úkony a bezfarebné prežívanie a podvedomie roztvorí svoju tlamu ako krvilačná šelma. čítať viac...

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
knihy-vrnka.webnode.sk
knihy-vrnka.webnode.sk
5. augusta 2018

Haruki Murakami je láska. Jeho príbehy- romány s typickým znakom "bez konca" nie sú len mojou srdcovkou, ale vťahujú do seba množstvo čitateľov po celom svete, autor je tiež najpopulárnejším japonským autorom súčasnosti... no tu sa zastavím... Dostala sa mi do ruky jeho kniha- O čom hovorím, keď hovorím o behaní- nie je to román, sú to denníkové zápisky o jeho príprave na maratóny. A keď si myslíš, že tam nájdeš nejakú, hoc i len slabú, motiváciu, tak si na omyle.
Kniha doslova pripomína autorov denník, denník obyčajného smrteľníka- nie literárnej postavy. Viackrát som sa prichytila pri tom, že čítam mechanicky a myšlienky mi ubiehajú rôznymi smermi od knihy, potom som sa musela vrátiť o 1-2 stránky naspäť, aby mi nič neušlo, no aj keď som sa vrátila späť, zistila som, že som nič neprepásla. A to je pre mňa hlavným znakom toho, že kniha ma nezaujíma, že nemá dej a nemám k nej vzťah. Myslím, že keby som nemala prázdniny, tak ju ani nedočítam, ale keďže na robote nemám nič závažnejšie a všetci vieme ako knihomoľa bolí vrátiť nedočítanú knihu do knižnice, tak som sa prelúskala až na záver. No musím sa priznať, že mám dostatočne veľké výpadky a že v podstate ani neviem povedať o čom kniha bola.