Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Pai Kit Fai: Dcéra konkubíny

Počet strán: 408

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055124858

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: The Concubine’s Daughter

ISBN: 978-80-551-2485-8

Dátum vydania: 27. marca 2012

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Dcéra konkubíny

Autor: Pai Kit Fai

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 12,26 
Bežná cena: 12,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Keď mladá konkubína starnúceho farmára na čínskom vidieku porodí dcéru a nazve ju Li Sia, Krásavica, nikto nepochybuje, že jej je súdené stať sa konkubínou. Li Sia sa však odvážne vzoprie osudu aj otcovmu príkazu, aby jej zaväzovali chodidlá. Napokon ju ako osemročnú predajú na farmu na výrobu hodvábu, kde pracuje ako tkáčka. Po rokoch ujde aj z farmy s anglickým námorným kapitánom Deverauxom a vydá sa zaňho. Urobí tak prvé kroky k naplneniu túžby svojej matky po dôstojnom živote. Staré tradície však zmiešané manželstvo odsudzujú a Li Sia nemá dosť síl na boj proti predsudkom. Deveraux odrazu stráca ženu aj maličkú dcéru Siu-Sing, Hviezdičku. Jednu navždy, druhú. .. ktovie? Siu-Sing ukryjú v odľahlom horskom sídle, kde sa o ňu stará pestúnka Ryba a Majster To-Tze. Odtiaľ ju životná cesta zavedie do nebezpečného Hongkongu na prahu druhej svetovej vojny. Zdá sa, že napriek úsiliu aj Siu Sing hrozí osud jej matky a starej matky. ..

Odporúčame tieto knihy

Miriama
Miriama
14. mája 2015
čínska sága

Dielo hovorí o ťažkom živote žien v Číne na začiatku 20-teho storočia. Je to celá sága, popisuje život troch generácií. Silné a drastické popisy zvykov, povier a názorov ma niekedy prinútili veľmi uvažovať nad tým, ako sa my vlastne dobre máme. Okrem histórie a tajov krajiny, ktoré sú nám nesympatické však obsahuje aj opis boja, statočnosti, nádeje a lásky.