Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Annemarie Selinko: Désireé

Počet strán: 504

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072912124

Jazyk: český

ISBN: 978-80-7291-212-4

Vydavateľstvo:  Beta

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 4,6 cm x 15,3 cm x 21,5 cm

Désireé

Doprava zadarmo na nákupy
od 15€ do 2.11.2020 (vrátane)
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 13,35 
Bežná cena: 14,05 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Román Désirée, čerpající z historických pramenů, si získal čtenáře na celém světě a byl i zfilmován. Autorka s půvabem a vlídným humorem vypráví osudy Désirée Claryové, dcery marseillského obchodníka s hedvábím a Napoleonovy první lásky. Převratné hi

storické události, Napoleonova cesta ke slávě, jeho pád i drobné události ze zákulisí - to vše je viděno stále trochu udivenýma očima jeho mladičké snoubenky. Désirée trvale žije v Napoleonově důvěrné blízkosti, vídá ho v kruhu početné Bonapartovy ro

diny a pak oficiálně na recepcích a slavnostech jako manželka francouzského maršála Jeana Baptista Bernadotta, pozdějšího švédského krále. Vztah Désirée a Napoleona si přes neustálé zvraty uchovává zvláštní napětí a nostalgii první lásky.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
ZlaticaHabodászová
ZlaticaHabodászová
7. augusta 2018
Recenzia

Na odporúčanie som siahla po historickom románe. Príbeh Bernardine Eugenie Désiréé Claryovej, dcéry obchodníka s hodvábom a mladého Napoleona Bonaparteho. Citlivo vykreslený príbeh jej prvej lásky, zasnúbenie... a nesúhlas rodiny s ich vzťahom. Jej život sa zmenil, vďaka sestre Júlii, ktorá bola manželkou Napoleonovho brata Jozefa, sa zoznámila s generálom Jeanom -Batistom Bernadottom. Príbeh pokračuje a z francúzskeho generála sa stane švédsky kráľ. Prečítajte si aj vy príbeh, ktorý je síce založený na historických udalostiach, ale nebudete mať pri ňom pocit, že čítate dejepis. Krásny, citlivý príbeh... za mňa určite áno :-)