Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

John Steinbeck: Hrozny hněvu

Počet strán: 512

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072188321

Jazyk: český

ISBN: 80-7218-832-1

Vydavateľstvo:  Alpress

Orig. vydavateľstvo: 

Hrozny hněvu

Autor: John Steinbeck

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,12 
Bežná cena: 11,70 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Vychází ze života amerického lidu v období 30. let 20. stol. , kdy tisíce amerických farmářů hledaly obživu a pracovní příležitost v Kalifornii. Spolu s osudy hlavních hrdinů sleduje autor osud ostatních vystěhovalců z Oklahomy, jejich strastiplné putování po amerických dálnicích, táboření u silnic, marnou honbu za výdělkem a jejich rostoucí rozhořčení. Sny o lepší budoucnosti se krutě rozplynou, ale hrdinové docházejí k poznání vlastní nezničitelnosti a k vědomí nutnosti skoncovat revoluční cestou se svým ponížením.

John Ernst Steinbeck, Jr. bol jedným z najznámejších amerických spisovateľov 20. storočia a nositeľom Nobelovej ceny za literatúru za rok 1962. Je takisto laureátom Pulitzerovej ceny za dielo Ovocie hnevu (1939) a O myšiach a ľuďoch (1940) a National Book Award. . Celkovo napísal dvadsaťpäť kníh, z toho šestnásť románov, šesť dokumentárnych a cestopisných kníh a niekoľko zbierok krátkych poviedok.

Narodil sa 27. februára 1902 v kalifornskom mestečku Salinas. Toto miesto bolo kultúrne rozmanité, kde sa stretávali a miešali kultúry a zvyky generácií prisťahovalcov za niekoľko storočí. Steinbeck mal tento región veľmi rád a hlboko ovplyvnil aj jeho tvorbu.

John Steinbeck mal nemeckých a írskych predkov. Jeho starý otec, ktorý sa pôvodne volal Johann Adolf Großsteinbeck, zmenil svoje priezvisko z Großsteinbeck na Steinbeck, keď prišiel do Spojených štátov. Steinbeckov otec bol úradníkom v Monterey. Jeho matka bola učiteľkou. Pochádzala z írskej rodiny a práve ona podnietila jeho záujem o literatúru a písanie. Jeho rodina mala finančné problémy, a ... viac

Odporúčame tieto knihy