Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Erika Jarkovská: Mary z Genesee

Počet strán: 320

Väzba: tvrdá

EAN: 9788089948291

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89948-29-1

Dátum vydania: 10. septembra 2020

Vydavateľstvo:  Enribook

Orig. vydavateľstvo: 

Mary z Genesee

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedostupné
Cena v e-shope: 10,36 
Bežná cena: 10,90 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Historický román Mary z Genesee je rozprávaním o osude skutočnej Mary Jemisonovej, dcére írskych prisťahovalcov, ktorých priviedla do Ameriky vidina šťastného života.

Farmu Jemisonovcov po čase spustošia francúzski vojaci a majiteľov ponechajú napospas krvilačným Šónýom. Tí všetkých zabijú – až na Mary. Privedú ju do vojenskej pevnosti a predajú Senekom. Od toho dňa sa začína jej premena: z vydesenej siroty, uvrhnutej do prostredia divočiny i cudzej kultúry, na manželku, ochrankyňu rodiny a matku. Mary na sklonku života vyrozpráva svoj príbeh doktorovi Seaverovi, ktorý chce o nej napísať knihu. Počas stretnutia sa Seaver zamýšľa nad tým, prečo zostala žiť s divochmi, keď sa jej neraz naskytla príležitosť opustiť ich.

Je to prosté, milý doktor, odpovedá mu Mary. ..

Čo bolo tým putom, ktoré ju na celý život spojilo s kultúrou Indiánov viac než s jej vlastnou, to sa dozviete v tomto dobrodružno-romantickom románe. Ako je u autorky Eriky Jarkovskej zvykom, aj tentoraz veľmi pútavo a emotívne vykreslila nielen strastiplný príbeh Mary Jemisonovej, ale aj dejinné udalosti Severnej Ameriky 18. storočia, ktorými boli britsko-francúzska koloniálna vojna, Veľká indiánska vojna či Americká vojna za nezávislosť.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Inéz Melichová
Inéz Melichová
23. septembra 2020
Odporúčam

Erika Jarkovská nám vo svojej novinke opäť ponúka kvalitný historický román založený na skutočných udalostiach. V každej knihe, ktorú som od nej prečítala, opätovne potvrdila svoju schopnosť pracovať s reálnymi faktami a vhodne ich spájať s fikciou. Príbeh mladučkej Mary podrobne mapuje nielen jej život v cudzej kultúre, ale aj jej postupné vnútorné dozrievanie na silnú a sebavedomú ženu a matku. Autorka transformáciu svojej hlavnej hrdinky opísala veľmi autenticky a svojou tvorbou ďaleko prekračuje rámec typického historického ľúbostného románu. Svojim postavám dáva hlbší rozmer a pridanou hodnotou je perfektná znalosť histórie a reálií, do ktorých je zasadený dej. V konečnom dôsledku, je to príbeh možno pre nás vzdialený, no zároveň blízky, lebo bez ohľadu na miesto a čas, je to práve láska, ktorá nám dáva silu prekonať aj tie najťažšie prekážky a urobiť tie najťažšie rozhodnutia. Postava Mary je príkladom ženy, ktorej odkaz je aktuálny aj v súčasnej dobe a som rada, že vďaka tomuto románu som sa mohla zoznámiť s jej osudom. Z tvorby autorky je zrejmé, že píše o témach, ktoré ju úprimne zaujímajú a má ich detailne naštudované. Vnímavý čitateľ to vycíti a práve preto sa dokáže s hlavnými postavami poľahky stotožniť a vžiť sa do ich myslenia a konania. Autorka má talent nielen vyhľadať príbehy zaujímavých ľudí, ale aj ich pútavo spracovať. Pri čítaní som ani na chvíľu nezapochybovala, že príbeh Mary sa odohral presne tak, ako ho v knihe opísala. Na knihe Mary z Genesee oceňujem aj nádhernú obálku a ilustrácie, ktoré znázorňujú jednotlivé etapy života hlavnej hrdinky. Som presvedčená, že vás zaujme okamžite po prvých stránkach, od napínavého úvodu až po dojímavú a nesmierne precítene napísanú záverečnú kapitolu.