Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Jana Pronská: Rebelka

Počet strán: 256

Väzba: tvrdá

EAN: 9788022018975

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-220-1897-5

Dátum vydania: 29. marca 2016

Vydavateľstvo:  Slovenský spisovateľ

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,37 kg

Rebelka

Autor: Jana Pronská

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 9,45 
Bežná cena: 9,95 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Najnovší román obľúbenej autorky ponúka strhujúci príbeh lásky zo stredovekého Slovenska, odohrávajúci sa na pozadí skutočných historických udalostí. Kontesa Cecília zo Svätého Jura, ktorá narába lukom a mečom lepšie než rytieri jej otca, si vynúti účasť na turnaji pod Bielym Kameňom a tomu, kto ju porazí, prisľúbi svoju ruku. Riskuje tým vlastnú slobodu a nezávislosť, na ktorých si tak veľmi zakladá. Temešvárskeho župana Štefana z Rozhanoviec krásna a odvážna dievčina očarí natoľko, že sa ju podujme zachrániť pred manželstvom s mužom, ktorému ide len o jej veno. V čase blížiacej sa vojny s Osmanmi vôbec nepomýšľal na ženbu, no česť mu nedovolí, aby Cecíliu nechal napospas osudu. ..

Jana Pronská patrí medzi najúspešnejšie slovenské autorky píšuce historické romance. Písať začala už ako deväť ročná.

Miluje romantické príbehy a svoje inšpirácie čerpá najmä zo stredoveku. Dvorným vydavateľom Jany Pronskej je Slovenský spisovateľ. Medzi najznámejšie patria historické romance: Bosorkina déra (2008, 2015), Kliatba (2013),  Krvavý erb (2014),  Rytierova česť (2014),   Prekliata láska (2012),  Verenica (2015).

... viac

Odporúčame tieto knihy

Zuzka
Zuzka
31. júla 2018
Recenzia Rebelka

Táto kniha nemá chybu. Úplne som sa v nej našla. Skvelé zachytenie situácie, ktoré vystihujú názov. Hlavná hrdinka je naozaj Rebelka a niekedy som sa nad jej výrokmi pousmiala a povedala si, prečo nie je radšej ticho, prečo provokuje :) Jednoducho super. Odporúčam.

Lucia
Lucia
23. apríla 2016
Perfektná

Po Čiernej vdove som sa na Rebelku priam vrhla s veľkými očakávaniami. A veru že sa naplnili. Knihu som prelúskala za dva dni a bola proste úžasná.
Postava nespútanej, silnej a odhodlanej Cecílie mi učarovala, mám proste rada rebelujúce hrdinky. Ale ani Štefan za ňou v ničom nezaostával. Aj samotný príbeh bol úchvatný.
Konečne kniha ktorá ma donútila naštudovať si niečo z našej histórie a zemepisu, aby som si vôbec vedela predstaviť, na ktorých historický miestach a územiach sa dej odohráva.
Vždy som si myslela že historické romány sú skôr pre staršie ženy, dámy. Mladým babám nemajú čo povedať. Avšak Rebelka túto moju mylnú predstavu dokonale zbúrala.
Bez problémov ju posuniem mojej mame, starkej ale aj mladšej sestre. A každá si v nej nájde to svoje.