Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Nicolas Barreau: Úsmev ženy

Počet strán: 252

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788089761081

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89761-08-1

Dátum vydania: 8. apríla 2015

Vydavateľstvo:  Zelený Kocúr

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,29 kg

Úsmev ženy

Autor: Nicolas Barreau

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 12,83 
Bežná cena: 13,50 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Pre romantikov a všetkých, ktorí milujú Paríž. ..

Aurélie je mladá majiteľka parížskej reštaurácie a je nešťastná: z ni čoho nič ju opustil priateľ. Blúdi Parížom a v malom kníhkupectve objaví román, ktorého prvé vety presne opisujú nielen jej reštauráciu, ale dokonca aj ju samu. Aurélie, očarená knihou, ktorá jej pomohla prekonať smútok z rozchodu, si vezme do hlavy, že musí stretnúť autora a zistiť, odkiaľ ju pozná. Lenže spisovateľ, anglický džentlmen, je čudák a samotár, ako sa Aurélie dozvie od jeho francúzskeho redaktora. Dostať sa k nemu bude, zdá sa, nemožné. Ale Aurélie je ctižiadostivá žena. .. Ak sa chystáte navštíviť Paríž, nezabudnite si pribaliť tento román. Zavedie vás na miesta, o ktorých sa nedočítate v turistických sprievodcoch. Ak sa vydáte po stopách Aurélie, objavíte Paríž, ako ho vidia jeho obyvateľky. Je romantický a autentický. A na svoje si prídu aj fanúšikovia francúzskej kuchyne.

Nicolas Barreau (1980) sa narodil v Paríži, kde vyštudoval romanistiku a dejiny na známej univerzite Sorbonne a kde aj v súčasnosti žije a pracuje ako spisovateľ.

Nicolas Barreau je autorom viacerých románov, odohrávajúcich sa v hlavnom meste Francúzska. Po mimoriadnom úspechu románu Úsmev ženy (Zelený kocúr 2015) na nemeckom trhu, kde sa kniha dostala do prestížneho rebríčka bestsellerov týždenníka Spiegel a krátko potom bola aj sfilmovaná, vyšli ďalšie dva čitateľsky úspešné romány Večer v ParížiParíž je vždy výborný nápad.

... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Nicolas Barreau: Ľúbostné listy z Montmartre

Terézia Zoľáková

utorok, 20. októbra 2020 v sekcii Recenzie

Nicolas Barreau je autor viacerých veľmi úspešných románov, z ktorých sa v Európe predalo už niekoľko miliónov výtlačkov. Po románoch Úsmev ženy a Paríž je vždy dobrý nápad vychádza v slovenčine ďalších z jeho „parížskych“ bestsellerov. čítať viac...

Ivica
Ivica
27. decembra 2020
Veľmi príjemné oddychové čítanie

Myslím, že mám nového obľúbeného spisovateľa! Úsmev ženy je moja tretia kniha od Barreaua a ja veľmi vrúcne dúfam, že rozhodne nie posledná. Aj keď sa povráva, že ide iba o pseudonym a fiktívnu identitu jednej nemeckej autorky, je mi to jedno, lebo ja chcem Nicolasa za muža! :-D Je to veľmi čudné, ale niekedy sa mi zdá, akoby som tie knihy písala ja. Podrobne opísané lokácie, gastronómia v knihách, listy... Mne je to všetko až moc povedomé! Vám nie? :-D Akoby bol Nicolas Barreau moje vlastné alter ego, akurát píše tak, ako by som ja chcela vedieť písať :-D Jeho knihy sú mi rozhodne veľkou inšpiráciou a ja skladám pred kolegom klobúk dolu. Pretože píše fenomenálne.
Zápletka tohto románu ma totálne dostala. Keď jedna z hlavných postáv odhalila hlavný dejový zvrat v knihe, asi 10 minút som tupo hľadela do steny s otvorenými ústami a vravela si čoooooooo??? Úplná pecka! Premyslenosť románu, veľmi sympatické hlavné postavy, postupné odhaľovanie celého "komplotu" s hlavnou hrdinkou, prenádherné lokácie, úžasné francúzske jedlo a piesne, listy... to všetko, čo na Barreauovi milujem, som tu našla v poriadnej dávke a tak skvelo prepletené, že som sa väčšinu času pri čítaní usmievala ako retardovaná. Každá jedna veta tu má svoje miesto a román nemá žiadne hluché miesta. Remeselne je dokonalý. Túto knihu si skrátka musíte prečítať. Je to absolútna bomba. Prekrásna romantika s rafinovanou zápletkou, krásne vystavanými postavami, napísaná v totálne "čtivom" štýle, ktorý vám nedovolí knihu odložiť. Keby som mohla, dám jej 10 hviezdičiek z 5.

Alexandra
Alexandra
1. augusta 2018
Úsmev ženy

Táto knižka ma veľmi milo prekvapila. Myslím si, že mnoho z nás, či už ženy, alebo muži, sa v nej nájdu a zoberú si z nej niečo do svojho života. Kniha je napísaná ľahkým a sviežim štýlom, pričom sa už neviete dočkať pokračovania na ďalšej strane. Úsmev ženy je príbeh ženy, ktorý Vám vyčarí úsmev na tvári.

melisa
melisa
27. júna 2016

kto videl Pariz...kto uz zazil Pariz urcite tuto knihu pochopi :)