Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Arthur C. Clarke: 2010: Druhá vesmírná odysea

Počet strán: 334

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788071932666

Jazyk: český

Pôvodný názov: 2010: Odyssey Two

ISBN: 978-80-7193-266-6

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2008

Vydavateľstvo:  Laser-books

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2 cm x 11 cm x 16,5 cm

2010: Druhá vesmírná odysea

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 9,33 
Bežná cena: 9,82 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Vyjde jako osmnáctá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.

Ke kosmické lodi Discovery, osamoceně plující hlubokým vesmírem od doby, co David Bowman prošel skrz mimozemskou 'Hvězdnou bránu', se vydává nová mezinárodní expedice. Jedním z cílů výpravy je objasnění tragických událostí, které se na Discovery odehrály. Ale tím nejdůležitějším úkolem je průzkum záhadného černého tělesa zcela pravidelných tvarů.

Jde o přírodní úkaz nebo o výtvor mimozemské civilizace? Znamená těleso pro lidstvo hrozbu, nebo mu naopak může prospět? Vynořují se tisíce různých otázek a zodpovězení byť jen části z nich může navždy změnit chápání samé podstaty existence vesmíru a tím i budoucnost lidského druhu. ..

Britský autor sci-fi, Arthur Charles Clarke sa narodil 16. decembra 1917 v Anglicku v Mineheade v rodine farmára. V nedeľu by sa dožil 95 rokov.

Spisovateľ je nielen autorom početných vedecko-fantastických románov, ale podieľal sa aj na vývoji radaru. Ako prvý prišiel s koncepciou komunikačných satelitov a predpovedal vynájdenie mobilného telefónu a tiež zničujúci vplyv počítačov na život ľudí. Clarke v 40. rokoch 20. storočia dokonca predpovedal, že človek do roku 2000 pristane na Mesiaci - túto myšlienku odborníci najprv odmietali.

Mnohokrát medzinárodne ocenený autor a mysliteľ bol rektorom univerzity v Moratuve na Srí Lanke, kde žil od roku 1956. Prežil tu aj cunami v roku 2004. Srí Lanku si vybral, aby sa v pokoji mohol venovať svojej životnej vášni - potápaniu. Tu ... viac

Odporúčame tieto knihy