Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Isaac Asimov: A zrodí se Nadace

Počet strán: 352

Väzba: neuvedená

EAN: 9788025712856

Jazyk: český

ISBN: 978-80-257-1285-6

Dátum vydania: 27. októbra 2014

Vydavateľstvo:  Triton

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3,6 cm x 15,6 cm x 21,2 cm

Hmotnosť: 0,55 kg

A zrodí se Nadace

Autor: Isaac Asimov

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 13,31 
Bežná cena: 14,01 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Je tomu už více než sedmdesát let od doby, kdy velmistr SF žánru Isaac Asimov začal budovat vesmír svého celosvětově úspěšného cyklu Nadace. Od té doby se miliony čtenářů nechaly fascinovat poutavým příběhem, jenž přesáhl tisíce let budoucího vývoje lidstva a zavedl je na desítky cizích světů. Román A zrodí se Nadace byl dokončen těsně před autorovou smrtí jako sedmá, závěrečná část románové ságy, která získala věhlasnou žánrovou cenu Hugo jako Nejlepší science fi ction série všech dob. V předchozích svazcích byl Hari Seldon, geniální zakladatel Nadace, pouhou historickou postavou. Návratem do dob jeho života vyplnil Asimov důležitou chybějící část svého epického příběhu. Autor se netajil tím, že postavu Hariho Seldona vytvořil jako vlastní alter ego, a tak je román ještě dojemnější tím, že v něm Asimov Seldonovou smrtí uzavřel celý cyklus jen krátce před svou vlastní. Vstupme tedy posedmé a naposledy do světa Nadace a poznejme dosud utajované skutečnosti nadaného matematika, jenž se snažil zachránit lidstvo před neodvolatelně se blížící dobou temna.

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Isaac Asimov: Nadácia

Simona Kubicová

utorok, 23. júna 2020 v sekcii Recenzie

Spisovateľ, ktorý v tomto roku oslavuje sté výročie narodenia, sa zaujímal o vedu a science-fiction už ako malý chlapec, keď jeho rodičia predávali vedecko-fantastické príbehy u seba v obchode. Po Isaacovi je pomenovaný Asteorid 5020 Asimov rovnako aj humanoidný robot od firmy Honda – Asimo. Najznámejšou sériou, ktorú Isaac napísal, je séria Nadácia, ktorá vyšla v českom jazyku, ako Základňa, ale v slovenskom jazyku vyšla pod rovnocenným názvom v roku 1991. Pôvodný príbeh v anglickom jazyku vyšiel už v roku 1951 a obsahovala len tri knihy, s odstupom času vyšlo dohromady 7 zväzkov. Kniha Nadácia je úvodom do fascinujúceho sveta pripomínajúceho obdivované Hviezdne vojny. čítať viac...