Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Suzanne Collins: Drozdajka

Počet strán: 296

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055123929

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-551-2392-9

Dátum vydania: 1. januára 2011

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2,5 cm x 13,7 cm x 21 cm

Drozdajka

Autor: Suzanne Collins

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 10,36 
Bežná cena: 10,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Ani v záverečnej časti trilógie Hry o život nie je autorka Suzanne Collinsová k svojej hrdinke milosrdná. Naopak, Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Sídlo zrovnalo so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí. Katniss pripisuje vinu za ich smrť sebe. Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov, ktorí ho kruto mučia. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniu životov, poraziť Sídlo a nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť roly drozdajky. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. Ešte stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city. ..

Odporúčame tieto knihy

Anita
Anita
9. augusta 2018
Neskutočný príbeh

Úžasný príbeh , napínavý a nedokáže sa človek od toho odtrhnúť pretože Vás to doslova pohltí a ani nebudete vedieť ako a ste na konci knihy.

Martina Juričková
Martina Juričková
21. decembra 2015

Knihy Hunger Games som čítala prvý raz minulý rok krátko po premiére 3. filmu v angličtine. Prvé dva som videla iba asi mesiac predtým, ale okamžite ma uchvátili, takže som si musela zaobstarať aj knihy, od ktorých som sa potom nevedela odtrhnúť. Mockingjay som prečítala takpovediac na jeden dych, čítala som až do 3. hodiny ráno a zanechala na mne veľmi silný dojem. Keď som ju dočítala, povedala som si UF, a mala som veľa o čom premýšľať. Veľa vypovedá o fungovaní spoločnosti, elitárstve, túžbe po moci a jej dôsledkoch a dajú sa tam nájsť paralely so súčasným stavom spoločnosti. Mám celkom rada takéto dystopické príbehy, lebo ukazujú, kam sa až môže naša spolčnosť dostať, ak sa nezmení jej terajšie správanie. Úprimne, v tú noc, po prečítaní, sa mi snívalo, že som bola Katniss, niekto ma prenasledoval, a ja som sa zobudila s plačom a celá zúfalá, že neviem, čo je s mojimi najbližšími a nedokážem im pomôcť. Až taký hlboký impakt môže tá kniha mať.

Martina Juričková
Martina Juričková
21. decembra 2015
Hunger games


(

Monika
Monika
18. novembra 2015

Kniha je na rozdiel od svojich predchodcov o čosi viac emotívna, depresívna a miestami pochmúrna, napriek tomu si myslím, ze je to dôstojné a vydarené ukončenie trilógie.

Noemi
Noemi
19. augusta 2015

Naj kniha akú som kedy čítala!!!!! ODPORÚČAM!!!!!!