Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Arthur C. Clarke: Město a hvězdy

Počet strán: 296

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072148356

Jazyk: český

ISBN: 80-7214-835-4

Vydavateľstvo:  Baronet

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 125 cm x 200 cm x 25 cm

Město a hvězdy

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 8,88 
Bežná cena: 9,35 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Diaspar je posledním domovem lidstva již po několik miliard let, poté co se celá Země proměnila v poušť. Lidé zapomínají a z dávných dramatických událostí se stávají mýty. Pouze jediný z nesmrtelných, Alvin, zoufale touží dovědět se, co leží za hranicemi bezpečně chráněného města a s neutuchajícím úsilím se prokousává tajemstvími a zasutými vědomostmi, aby odhalil osud lidstva i celé galaxie, skrytý pod nánosem strachu a lži.

Britský autor sci-fi, Arthur Charles Clarke sa narodil 16. decembra 1917 v Anglicku v Mineheade v rodine farmára. V nedeľu by sa dožil 95 rokov.

Spisovateľ je nielen autorom početných vedecko-fantastických románov, ale podieľal sa aj na vývoji radaru. Ako prvý prišiel s koncepciou komunikačných satelitov a predpovedal vynájdenie mobilného telefónu a tiež zničujúci vplyv počítačov na život ľudí. Clarke v 40. rokoch 20. storočia dokonca predpovedal, že človek do roku 2000 pristane na Mesiaci - túto myšlienku odborníci najprv odmietali.

Mnohokrát medzinárodne ocenený autor a mysliteľ bol rektorom univerzity v Moratuve na Srí Lanke, kde žil od roku 1956. Prežil tu aj cunami v roku 2004. Srí Lanku si vybral, aby sa v pokoji mohol venovať svojej životnej vášni - potápaniu. Tu ... viac

Odporúčame tieto knihy