Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Jana Shemesh: Dobrá krajina

Počet strán: 264

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055135120

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-551-3512-0

Dátum vydania: 12. augusta 2013

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,3 kg

Dobrá krajina

Autor: Jana Shemesh

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 10,36 
Bežná cena: 10,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Štyri kontinenty, tri silné, zranené a zraniteľné ženy, dve náboženstvá a jeden chlapec v ohrození. Dlhy a traumy z minulosti, tajnosti a polopravdy, rozbité rodiny a samota. Hľadanie dobrej krajiny, dobrých ľudí a dobra v ľuďoch. Túžba zachrániť dieťa a odčiniť vlastné zlyhania.

To všetko sa stretáva v príbehoch, ktoré sa začali vo Varšave v tridsiatych rokoch minulého storočia a vrcholia v dnešnom Izraeli a Spojených štátoch. Spája ich téma úteku pred zlom, hľadania miesta v novej krajine a to, ako sa to všetko dotýka tých slabších – detí a žien.

Tri ženy rôzneho veku, postavenia aj temperamentu – Miriam, Riva a Inbal – sa spoja, aby zachránili sudánskeho chlapca, ktorý utiekol pred vojnou a hrozí mu deportácia. Pri boji proti predsudkom a byrokracii o sebe a svojej minulosti odhalia viac, ako by chceli.

Odporúčame tieto knihy

Iveta
Iveta
15. augusta 2019
Život chlapca

Pekná kniha v ktorej sa píše život židova vôbec život vo vojne a chlapca, ktorý si musel kadečím prejst a aj ludí okolo neho, ktorý mu chceli pomôct napriek nepriazni osudu.