Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Andrea Rimová: Kámasútra našich klamstiev

Počet strán: 224

Väzba: tvrdá

EAN: 9788089482795

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89482-79-5

Dátum vydania: 3. apríla 2013

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Motýľ

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,25 kg

Kámasútra našich klamstiev

Autor: Andrea Rimová

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 3,90 
Bežná cena: 8,90 €
Zľava 56%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Strhujúci príbeh ženy, ktorá odmieta žiť v klamstve a je odhodlaná prevrátiť svet naruby, aby získala naspäť svoj život a šťastie.

Sabina po nečakanom zmiznutí svojej veľkej lásky zo zúfalstva uviazne v manželstve s Arturom. Vychovávajú spolu syna a zdalo by sa, že vedú dokonalý rodinný život.

„Opäť som sa po milostnom akte pol hodiny sprchovala a zmývala zo seba dotyky, ktoré sa mi hnusili a boleli ma na duši. “

Jedného dňa sa stane obeťou agresívneho násilníka a takmer príde o život. Po prebratí sa z kómy si nepamätá posledné dva dni pred útokom. Kto je muž, odpykávajúci si trest za spáchaný zločin? Akú úlohu hrá v celom prípade psychológ, u ktorého obeť hľadá pomoc?

Spolu s kamarátkou pátrajú po stopách zo Sabininých snov, ktoré sú odrazom skutočnosti. Postupne odhalia šokujúcu pravdu a s ňou roky poctivo strážené tajomstvo, vďaka ktorému je manželstvo s Arturom obojstrannou fraškou.

„Ťarcha toho, čo príde, ma celú opantala. Vedela som, že už niet kam ujsť. Že pravda vyletí von ako holubica zo strechy. A že ma vyslobodí z kámasútry našich klamstiev, kde sme sa nedokázali postaviť za vlastné pravdy a bojovať za svoje sny. “

Kniha je čiastočne inšpirovaná skutočnými udalosťami.

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Andrea Rimová: Modlitba za krutých

Jozefína Lučíková

streda, 10. februára 2021 v sekcii Recenzie

Modlitba za krutých je dvanásta kniha od slovenskej autorky Andrei Rimovej a zároveň jej novinka, ktorá vyšla vo vydavateľstve Motýľ. Od tejto autorky je to moja prvá prečítaná kniha a určite nie posledná. čítať viac...

Lucia B.
Lucia B.
1. augusta 2018
Kamasutra naších klamstiev

Keď by som mohla porovnať stratu pamäti v kniha Liane Moriarty - Prečo sme sa vlastne rozišli a túto knihu, určite by vyhrala slovenská autorka (hoci v prvej menovanej nešlo pri strate pamäti o závažný trestný čin). Sabína sa po pol roku v kóme preberie v nemocnici. Jej manžel Artúr a syn Dávid sa veľmi tešia. Nepamätá si nič z toho osudného dňa, vie iba to, že ako poslednú navštívila lekáreň. Čo sa dialo potom, už nevie. Manžel jej povie, že ju prepadol, dobodal a znásilnil jeden kriminálnik, ktorý už za svoj ohavný čin sedí. Ona si nič nepamätá, no doktor jej vysvetlí, že spomienky sa vrátia. Začnú ju trápiť zlé sny, preto jej navrhnú navštíviť psychiatra. Artúrova sestra Adela ma manžela doktora, ktorý Sabíne odporučí psychiatra. Sabína ma z doktora Petráčka zvláštny pocit, akoby ho poznala. Ten jej poradí, aby si sny zapisovala a potom ich spoločne rozanalizujú. Po pár sedeniach však Sabína s liečbou prestane, keď doktor vyjde z ordinácie, nakukne do jeho zošita, kde si robí poznámky a zistí, že si tam kreslí a k jej prípadu nemá napísaný ani riadok. Presvedčí doktora aj manžela, že si nechce spomenúť a oni to nechajú tak. Pár mesiacov si žije „šťastný“ manželský život, hoci vie, že vôbec nie je šťastná. Začne mať nepríjemné sny, ktoré sú vlastne zábleskami jej stratenej pamäti ... Začne pátrať po ich význame, vyberie sa za kriminálnikom do väzenia a nakoniec odhalí pravdu ... Skutočne jedna z najlepších kníh, ktorú som za posledný rok čítala. Klobúk dole pred autorkou.

Lucia B.
Lucia B.
21. decembra 2015
Andrea Rímová - Kamasutra našich klamstiev

Sabína sa po pol roku v kóme preberie v nemocnici. Jej manžel Artúr a syn Dávid sa veľmi tešia. Nepamätá si nič z toho osudného dňa, vie iba to, že ako poslednú navštívila lekáreň. Čo sa dialo potom, už nevie. Manžel jej povie, že ju prepadol, dobodal a znásilnil jeden kriminálnik, ktorý už za svoj ohavný čin sedí. Ona si nič nepamätá, no doktor jej vysvetlí, že spomienky sa vrátia. Začnú ju trápiť zlé sny, preto jej navrhnú navštíviť psychiatra. Artúrova sestra Adela ma manžela doktora, ktorý Sabíne odporučí psychiatra. Sabína ma z doktora Petráčka zvláštny pocit, akoby ho poznala. Ten jej poradí, aby si sny zapisovala a potom ich spoločne rozanalizujú. Po pár sedeniach však Sabína s liečbou prestane, keď doktor vyjde z ordinácie, nakukne do jeho zošita, kde si robí poznámky a zistí, že si tam kreslí a k jej prípadu nemá napísaný ani riadok. Presvedčí doktora aj manžela, že si nechce spomenúť a oni to nechajú tak. Pár mesiacov si žije „šťastný“ manželský život, hoci vie, že vôbec nie je šťastná. Stále myšlienkami zablúdi k jej prvej láske Kamilovi, ktorý ju opustil a odišiel do zahraničia. Ona sa so zlomeným srdcom vrhla do náručia prvého muža – Artúra a otehotnela. Rodičia zariadili bleskovú svadbu. No zvykla si na život s Artúrom, ktorý sa o rodinu vedel postarať. No s najlepšou kamarátkou a šéfkou zároveň sa však pustia do pátrania. Zisťuje, že sny sú v skutočnosti záblesky jej pamäte. V jednom z nich vidí samú seba, ako vychádza z hotelovej izby a bozkáva sa iným mužom. Prihlási sa aj na účet a vidí, že skutočne platila za jednu noc strávenú v hoteli Biela sova. Vyberie sa tam a chyžná jej potvrdí to, že tu bola so svojim snúbencom. Keď už nevedia ako ďalej, tak sa rozhodnú navštíviť miesto činu a potom Sabínu napadne, že chce navštíviť aj toho kriminálnika. Renáta jej pomôže zistiť, kto je to. Keď pred ňou vysloví to meno, Sabína stratí vedomie a jej pamäť sa vráti. Kto bol skutočným násilníkom neprezradím ... Je to skvelý román, úžasne napísaný, napínavý až dokonca, s bravúrnym záverom ...