Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Alica Bartková: Návrat

Počet strán: 208

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788022207232

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-222-0723-2

Dátum vydania: 8. marca 2015

Vydavateľstvo:  Tatran

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,2 kg

Návrat

Autor: Alica Bartková

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 9,41 
Bežná cena: 9,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Väčšina z nás je nespokojná so svojou životnou rolou a chceli by sme žiť iný život, ale nemáme na to odvahu. Keď hlavná hrdinka založí divadlo a na kastingu vyberá najmä amatérskych hercov, dáva im príležitosť, aby sa stali niekým iným. Divadlo má úspech, diváci sa len tak hrnú. A s nimi aj peniaze.

Túžba po lepšom a zaujímavejšom živote je zakódovaná v ľudských génoch, no reálny svet ľudské sny ignoruje. Preto Óda na radosť, ktorá sa občas objaví v texte, len ironicky akcentuje naše márne snaženie. Autorka priniesla zaujímavú tému s neošúchanými zápletkami ako v každej jej doterajšej knihe.

Návrat znamená v tejto knihe návrat hlavnej hrdinky z USA do rodného Anglicka, do dôverne známeho prostredia divadla, k fotografovaniu a spomienkam na otca, s ktorým si nikdy nerozumela.

Je to návrat k predchádzajúcemu životu a príchod k záverečnej smrti. Návrat je aj uvažovaním o „rolách“, ktoré nám vybral sám život.

Odporúčame tieto knihy

Maja
Maja
11. augusta 2015

Po prečítaní tejto knihy sa Bartková stala mojou najobľúbenejšou autorkou celkovo. Toto by som nikdy nepredpokladala pri slovenskej autorke (nič v zlom). Okrem Návratu som čítala Pikovú sedmu, Veľkú vlnu a Zabijakov. Všetky sú výborné, autorka má svojský humor aj štýl písania a talent pre vystihnutie psychiky postáv. Návrat je ale fakt výnimočný, ani neviem, k akej knihe by som ho prirovnala – je to možno prvotina akéhosi žánru, ktorý neviem definovať. Absolútne ma dostal – výborne napísané, výborné myšlienky a odkazy na nie celkom svetlé stránky spoločnosti a ľudí samotných. Napriek tomu, že sa na prvý, možno ani na druhý pohľad tak nejaví, je to asi tá najtemnejšia a zároveň najlepšia kniha, akú som kedy čítala a viem, že sa k nej budem vracať.

Barbora
Barbora
10. apríla 2015

Geniálna kniha! Nič zvláštne som od nej nečakala, zaujal ma skôr obal, ale silno ma zasiahla. Autorka v nej po celý čas ťala do živého, a to sa mi páči. Naozaj sa skláňam a prečítam si aj ďalšie jej knihy.

Matus
Matus
21. marca 2015

Zaujímavé čítanie, super.