Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Susan Abulhawaová: Brieždenie v Dženíne

Počet strán: 344

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055134659

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Mornings in Jenin

ISBN: 978-80-551-3465-9

Dátum vydania: 27. mája 2013

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: Bloomsbury Publishing

Hmotnosť: 0,35 kg

Brieždenie v Dženíne

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,31 
Bežná cena: 11,90 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Jednouchá palestínska rodina Abulhidžovcov žije v malebnej dedinke a z generácie na generácie im zabezpečujú živobytie olivové háje. Po vzniku štátu Izrael (1948) však stratia domov a pôdu a dostanú sa do utečeneckého tábora v Dženíne. Čo ako túžia po domove, kruté dejiny ukážu, že návrat na pôvodné územia sa pravdepodobne nikdy neuskutoční.

V tábore prichádza rodina o malého chlapca. Unesie ho izraelský vojak a vychováva ho so svojou neplodnou manželkou podľa židovských tradícií. O sedem rokov sa v rodine Abulhidžovcov narodí malá Amál, no zakrátko sa z nej stane úplná sirota a vyzerá to tak, že v živote ju nečakajú nijaké radosti. Nádej sa mieša s bezmocnosťou, nenávisťou, pochybovaním o spravodlivosti. Mladosť v sirotinci, štúdium a život v Amerike i návrat strateného brata však Amál dodajú silu a chuť zvládnuť aj tragické udalosti v osobnom živote. Nešťastie však spôsobia ďalšie politické udalosti. Láska, krátke šťastie a vášeň sa zmenia na popol a hrdinku drží pri živote len povinnosť postarať sa o malú dcéru.

Brieždenie v Dženíne je pútavým rozprávaním o trpkom osude štyroch generácií jednej palestínske rodiny počas viac ako šesť desaťročí trvajúceho izraelsko-palestínskeho konfliktu.

Odporúčame tieto knihy

Rabekka
Rabekka
9. augusta 2014

Úžasná kniha, srdcervúca, ľahko a rýchlo čitateľná. Človek sa dozvie niečo aj o inej kultúre a ich zvykoch, ale aj o izraelsko-palestínskom konflikte. Neraz mi vybehla slzička. Vrelo odporúčam.