Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber už na 728 miestach na Slovensku
Gabriel García Márquez: Kronika ohlášené smrti

Počet strán: 96

Väzba: tvrdá

EAN: 9788020714138

Jazyk: český

ISBN: 978-80-207-1413-8

Dátum vydania: 31. mája 2012

Vydavateľstvo:  Odeon

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 1 cm x 13,4 cm x 21 cm

Hmotnosť: 0,2 kg

Kronika ohlášené smrti

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 8,17 
Bežná cena: 8,60 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie kuriérom zadarmo.

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie do predajní Panta Rhei zadarmo.

O knihe: Pár hodin po svatebním obřadu "vrátil" Bayardo San Román svou nevěstu jejím rodičům: krásná Angela nebyla pannou. Rodina ji přinutila prozradit jméno milence a její bratři se zařekli, že Santiaga Nasara za zhanobení sestry zabijí. Všichni v městečku tuší, že k vraždě dojde, ale nikdo poroti tomu nic nepodnikne. .. Proč? Vyprávění se obrací nikoli k odsouzení dvou vrahů, ale k odsouzení společnosti, která to strpí. Kroniku ohlášené smrti nekoncipoval Márquez jako kriminální román v tradičním smyslu. O vraždě se sice dovídáme už na první stránce, ale nevysvobodí nás to z účasti na osudu zavražděného, o němž víme, že je obětí předsudků a svatouškovské pseudomorálky. V tragickém příběhu kolektivní viny poznáváme sami sebe: i my denně přihlížíme působení zla, a i když s ním nesouhlasíme; i my podléháme strachu, pohodlí, lhostejnosti a mravní ochablosti. ..

Gabriel José García Márquez sa narodil 6. Marca 1928 v Aracatace, meste v severnej Kolumbii, kde ho vychovávali starí rodičia v dome plnom tetušiek a povestí o strašidlách a démonoch. V roku 1982 získal Nobelovu cenu za literatúru. Jeho vlastný otec tvrdil, že sa narodil v roku 1927. Jeho rodičia boli veľmi chudobní, a preto sa ujali jeho výchovy starí rodičia, čo bolo vtedy úplne bežné. Gabito "malý Gabriel" bol veľmi tichý a plachý mladík, ovplyvnený príbehmi starého otca a babičkiným poverami. Okrem dedka vyrastal v dome plnom žien. Všetky jeho budúce diela čerpajú z tohto prostredia, ako príbehy z kolumbijskej občianskej vojny, tak z banánového masakru alebo zo života jeho rodičov. ... viac

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie