Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Khaled Hosseini: Majster šarkanov

Počet strán: 336

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055115368

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: The kite runner

ISBN: 978-80-551-1536-8

Dátum vydania: 20. októbra 2009

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 130 cm x 205 cm x 24 cm

Hmotnosť: 0,34 kg

Majster šarkanov

Autor: Khaled Hosseini

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 10,37 
Bežná cena: 10,92 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Amir žije v exile, tisíce kilometrov vzdialený od rodného Afganistanu. Vo svojom rozprávaní spomína na Hasana, sluhu a verného priateľa, s ktorým ho spájalo takmer bratské puto. Hoci boli vychovávaní v jednom dome, delila ich neprekonateľná spoločenská priepasť vtedajšieho Kábulu. Amir bol chlapec z bohatej rodiny, Hasan zas patril k nenávidenej hazarskej menšine. Ich nezvyčajne silný vzťah sa naruší po tom, čo Amir po vyhratých pretekoch šarkanov zbabelo zradí Hasana. Vstup sovietskych vojsk na územie Afganistanu, ale i vzájomné bratovražedné boje prinútia Amirovu rodinu emigrovať do Kalifornie a Amirovi sa na čas podarí uniknúť výčitkám svedomia. V Amerike sa po ťažkých začiatkoch napokon presadí ako úspešný spisovateľ, ale minulosť ho stále prenasleduje. V jeho vlasti však ešte stále žije človek, ktorý pozná spôsob, ako sa stať zasa dobrým…

Odporúčame tieto knihy

Petra
Petra
1. augusta 2018

Táto kniha nadchne určite každého svojím pohľadom na to, čo je skutočné priateľstvo. Len nie vždy si to každý dokáže uvedomiť akého oddaného priateľa po svojom boku má, niekedy musí zažiť viacero ťažkých životných skúšok, aby nakoniec pochopil, že skutoční priatelia sú na celý život, aj keď sa ich spoločné cesty rozídu.