Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Black Friday: zľavy do -80% iba do nedele 29.11.2020
Jessica Treadwayová: Menivé oko

Počet strán: 360

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055141206

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Lacy Eye

ISBN: 978-80-551-4120-6

Dátum vydania: 1. júla 2015

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: Grand Central Publishing

Rozmery: 2,6 cm x 12,5 cm x 20 cm

Hmotnosť: 0,34 kg

Menivé oko

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 13,21 
Bežná cena: 13,90 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Lenivé oko odborne tupozrakosť alebo amblyopia má v rodine Schuttovcov domácke pomenovanie menivé oko. Vzniklo z nedorozumenia, keď malej Dawn diagnostikovali zrakovú poruchu. Dawn však nepostihla iba lenivosť zraku, ale aj menivosť psychiky. Trpí pocitom menejcennosti a nevie si nájsť miesto v rodine ani medzi rovesníkmi. Jej správanie vedie najprv k nepredvídaným reakciám, potom k nepredvídaným medziľudským vzťahom a napokon. .. Mladá Dawn si privedie do domu priateľa Ruda, lenže ten sa nepohodne s rodičmi a brutálne ich napadne. Otec na to doplatí životom, matka Hanna utrpí ťažké zranenie spojené so stratou pamäti. Rud sa ocitne vo väzení, ale po troch rokoch súd vyhovie jeho odvolaniu a proces sa obnoví. Hanna chce urobiť všetko pre to, aby vrah jej manžela ostal za mrežami. Hoci sama utrpela ťažký úraz, rozhodne sa oživiť v sebe spomienky na hrôzostrašnú noc a vystúpiť ako svedkyňa v obnovenom súdnom procese. Dawn je, naopak, odhodlaná priateľa brániť. Hoci matka svoju neprispôsobivú dcéru od detstva uprednostňovala a podporovala, vzniká medzi nimi najprv skrytý, postupne čoraz otvorenejší konflikt. To najťažšie prijatie krutej reality však Hannu ešte len čaká.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Dominik
Dominik
27. júla 2015
Menivé oko

Keď som si prvýkrát prečítal anotáciu tejto knihy, mal som problém s jej zaradením. Pôjde o psychologický román alebo skôr o krimi detektívku? S odstupom času môžem povedať, že knihu možno zaradiť do oboch kategórii. Je písaná jednoduchým a dobre čitateľným štýlom, ktorý nie je kostrbatý. Musím sa ale priznať, že som mu prišiel na chuť až neskôr, keď sa dejová línia začala stupňovať a blížila sa k rozuzleniu. Bolo vidieť, že sa Jessica ako spisovateľka vyzná a písať naozaj vie, pretože viaceré veci začali dávať zmysel až neskôr - vo chvíli, keď som to najmenej čakal. Treadwayová do príbehu vniesla tú správnu atmosféru a románu nechýbali ani hlboké myšlienky súce zamyslenia sa. Mám rád príbehy, ktoré majú psychologický podtón a Menivé oko patrí práve do tejto skupiny románov. Netvrdím, že príbeh nemal svoje nedostatky, avšak zároveň ani nevylučujem, že sa k nemu v budúcnosti ešte vrátim. Určite mu dajte šancu aj vy. :-)

Black Friday: zľavy do -80%

Iba do nedele 29.11.2020.
Nakupovať →

×