Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Erich Maria Remarque: Miluj bližního svého - 2.vydání

Počet strán: 320

Väzba: tvrdá

EAN: 9788024913490

Jazyk: český

ISBN: 978-80-249-1349-0

Dátum vydania: 22. apríla 2015

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2,3 cm x 13,8 cm x 20,7 cm

Hmotnosť: 0,31 kg

Miluj bližního svého - 2.vydání

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 10,33 
Bežná cena: 10,87 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Jeden z nejangažovanějších a nejznámějších autorových románů vznikl jako odezva na politické události v Evropě třicátých let, jako obžaloba nacistického totalitního režimu v Německu. Pranýřuje v něm fašismus ve všech jeho projevech a současně nastavuje pravdivé zrcadlo i tehdejším západoevropským vládám a jejich farizejskému jednání. Děj nás zavádí do autorovi dobře známého prostředí německých emigrantů, kteří byli nuceni opustit své domovy a nevěří, že se ještě někdy vrátí zpátky. Jedním dechem sledujeme pohnuté osudy nedostudovaného medika Ludvíka Kerna a jeho velké lásky, židovské dívky Ruth, kteří jsou pro svůj rasový původ štváni napříč Evropou, dále příběh levicového poslance Josefa Steinera, jeho ženy Marie a ostatních běženců, kteří zalidňují onu dramatickou scénu, již vytvořily samy dějiny v předvečer druhé světové války.

Najúspešnejší nemecký spisovateľ 20. storočia, až do konca života písal ceruzkou a každé zbytočné slovo vygumoval. Vedľa písacieho stola mal gramofón a počas písania si púšťal sladké šlágre sezóny.

Knihu Na západe nič nového napísal za šesť týždňov. O 18 mesiacov už bolo predaných tri a pol milióna výtlačkov. Dielo bolo preložené do 58 jazykov a stalo sa povinným čítaním na stredných školách. Tento protivojnový román otriasol svetom pravdepodobne preto, že jeho autor opísal vlastné zážitky.

      Remarque sa narodil v nemeckom meste Osnabrück 22. júna 1898. Syna kníhviazača z Osnabrücku a študenta katolíckeho seminára poslali v júni 1917 na západný front. Už 31. júla 1917 ležal v poľnom lazarete s prestreleným krkom, črepinami v ľavej nohe a pravom ramene. Vojna sa pre neho skončila. V januári 1919 odmietol ... viac

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie