Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Roald Dahl: Můj strýček Oswald

Počet strán: 224

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788072074747

Jazyk: český

Pôvodný názov: My Uncle Oswald

ISBN: 80-7207-474-1

Dátum vydania: 1. januára 2002

Rok vydania originálu: 2002

Vydavateľstvo:  Volvox Globator

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 1,8 cm x 10,8 cm x 17,5 cm

Můj strýček Oswald

Autor: Roald Dahl

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 8,60 
Bežná cena: 9,05 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Můj strýček Oswald je Dahlovým prvním románem, který záhy po svém vydání získal celosvětový ohlas. Strýček Oswald, největší darebák a smilník všech dob, nalezl nejmocnější afrodiziakum a díky metodě rychlého zmrazení spermatu profesora Woresleye a s pomocí oslňující a neodolatelné Yasmin Howcomely předjímá koncept současné spermobanky. Do jejich sítí padají postupně takřka všechny evropské korunované hlavy, ale také Albert, Einstein, Sigmund Freud, James Joyce, Rudyard Kipling, Claude Monet, Giacomo Puccini, Sergej Rachmaninov či George Bernard Shaw.

Roald Dahl bol britský spisovateľ, známy hlavne od roku 1940 tvorbou pre deti i dospelých. K jeho najznámejším dielam patrí "Charlie a továreň na čokoládu" , "Matilda", "Čarodejnica" a "Jakub a obrovská broskyňa". Z jeho tvorby pre dospelých je asi najznámejšia kniha poviedok "Ľúbostné rošády".

Roald Dahl sa narodil 13. septembra v roku 1916 v Spojenom kráľovstve. Jeho rodičia sa tam prisťahovali z Nórska. Keď mal  4 roky, umrel jeho otec na zápal pľúc, predtým prišiel o sedemročnú sestru Astri. Jeho matka ostala na Britských ostrovoch. Bol výborným športovcom, hral za školský futbalový tím a bol aj kapitánom školského sqauhového tímu.

Po skončení školy sa stal obchodným zástupcom firmy Shell pre oblasť východnej Afriky. V roku 1939 nastúpil do Royal Air Force, kde získal hodnosť Pilot Officer. Pri havárii jeho litedla v Lýbii sa zranil, mal fraktúru lebky a dočasne oslepol. V nemocnici v Alexandrii sa zamiloval do sestričky, keď sa mu však vrátil ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.