Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

John Irving: Poslední noc na Klikaté řece

Počet strán: 576

Väzba: tvrdá

EAN: 9788020713445

Jazyk: český

ISBN: 978-80-207-1344-5

Dátum vydania: 1. novembra 2010

Vydavateľstvo:  Odeon

Orig. vydavateľstvo: 

Poslední noc na Klikaté řece

Autor: John Irving

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 16,48 
Bežná cena: 17,35 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: Nový román jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších anglicky píšících autorů se začíná odvíjet v polovině 50. let ve vývařovně dřevorubecké osady v severním New Hampshiru, kde si úzkostný dvanáctiletý chlapec splete přítelkyni místního konstábla s medvědem. Chlapec a jeho otec jsou nuceni z okresu Coos uprchnout – nejprve do Bostonu, pak do jižního Vermontu a nakonec do Toronta –, pronásledováni nesmiřitelným konstáblem. Jejich osamoceným ochráncem je drsný, svérázný dřevorubec a bývalý plavič dřeva, který jim na útěku pomáhá. V příběhu překlenujícím pět desetiletí román vykresluje poslední půlstoletí ve Spojených státech jako „živou repliku okresu Coos, kde se smrtelným nenávistem obvykle nechával volný průběh“. Od vypjaté první věty románu – „Mladý Kanaďan, kterému nemohlo být víc než patnáct, váhal příliš dlouho“ – až k elegické závěrečné kapitole je Poslední noc na Klikaté řece napsaná s historickou autenticitou a emocionální silou Pravidel moštárny. Je to také stejně dramatický a znepokojivý příběh jako Irvingův průlomový bestseller Svět podle Garpa.

Americký spisovateľ John Irving je autorom mnohých románov, ktoré spĺňajú prísne kritériá literárnych kritikov a zároveň sú svetovými bestsellermi. Narodil sa 2. marca 1942 v americkom Exetere.

Spisovateľ sa preslávil dielami ako Svet podľa Garpa (The World According to Garp, 1978), Hotel New Hampshire (The Hotel New Hampshire, 1981) či A Widow for One Year (Vdova na jeden rok, 1998). Román Svet podľa Garpa bol už štvrtým spisovateľským počinom. Stal sa jeho prvým bestsellerom. V roku 1980 získal americkú cenu National Book Award a stal sa predlohou k filmu. Sfilmovaný bol tiež román The Hotel New Hampshire (1984).

      Knihy Johna Irvinga sú preložené do 35 jazykov, za americkú klasiku sa zvykne označovať jeho román Modlitba za Owena Meanyho (A Prayer for Owen Meany, 1989). Deväť jeho diel sa stalo ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

John Irving: Modlitba za Owena Meanyho

Adriana Šmigovská

pondelok, 1. júla 2019 v sekcii Recenzie

John Irving je jeden zo spisovateľov, ktorého meno poviem, keď sa ma niekto pýta na knihy. Je to jeden zo spisovateľov, ktorý má svojský štýl písania a jeho knihy sa ľuďom moc nepáčia. Napriek tomu má aj svojich nadšencov, ku ktorým sa radím aj ja. Ale toto bol veľmi veľký krok vedľa. čítať viac...