Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber: 943 miest na Slovensku
Umberto Eco: Poznámky na krabičkách od sirek

Počet strán: 482

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072039296

Jazyk: český

ISBN: 978-807203-929-6

Rok vydania originálu: 2008

Vydavateľstvo:  Argo

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 4,4 cm x 14,7 cm x 21,2 cm

Poznámky na krabičkách od sirek

Autor: Umberto Eco

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 17,77 
Bežná cena: 18,71 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Do výboru Poznámky na krabičkách od sirek (La bustina di Minerva) zařadil Umberto Eco ty nejzajímavější ze sloupků, které v posledních deseti letech vycházely pod stejným názvem v magazínu Espresso. Ve vtipných a čtivých článcích se Eco zamýšlí nad problémy současného světa, italské a západní společnosti, tisku nebo budoucnosti knih v době internetu, nechybí však ani několik opatrných předpovědí pro třetí tisíciletí a Ecovy typické „hříčky“.

Umberto Eco (5. 1. 1932 - 19. 2. 2016) bol taliansky spisovateľ, estetik a teoretik umenia semiotického zamerania, medievalista a spisovateľ.

Umberto Eco je synom Giulia Eca a Giovanny Bisio. Jeho otec, účtovník a veterán troch vojen pochádzal z rodiny s trinástimi deťmi. Ecov dedo bol údajne najdúchom, priezvisko Eco dostal od jedného štátneho zamestnanca a je pravdepodobne akronymom: ex - caelis oblatus - "ponúkaný nebesami."

Keď vypukla 2. svetová vojna Umberto Eco sa aj s matkou presťahoval do malej osady v horách. Po maturite naňho začal otec naliehať, aby sa stal právnikom, tak mladý Eco nastúpil na univerzitu v Turíne. Aj napriek otcovim námietkam Eco zanechal štúdium práv a začal sa venovať stredovekej filozofii a literatúre, v roku 1954 získal ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Umberto Eco: Nulté číslo alebo ako nájsť tajomstvo tam, kde žiadne nie je

Diana Mašlejová

pondelok, 19. októbra 2015 v sekcii Recenzie

Umberto Eco rozohráva v najnovšom románe Nulté číslo veľkolepú hru. Je to hra zábavná, výstižná a čítavá a pod jej vtipným povrchom sa ukrýva ostrá kritika spoločnosti. Jeden z najuznávanejších spisovateľov súčasnosti sa rád zaoberá myslením ľudí, ich schopnosťou nechať sa oklamať, uveriť mýtom a klamstvám a zvoliť si radšej jednoduchšiu pravdu, ako prijať zložitosť sveta. čítať viac...

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie