Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Aktuálne: E-shop funguje na 100%, všetko stíhame, no zaviedli sme bezpečnostné opatrenia. Pozrieť →
Jane Austen: Pýcha a predsudok

Počet strán: 408

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055607993

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-556-0799-3

Dátum vydania: 31. mája 2012

Vydavateľstvo:  Slovart

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,45 kg

Pýcha a predsudok

Autor: Jane Austen

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedoručíme pre obmedzenia
Cena v e-shope: 14,20 
Bežná cena: 14,95 €
Zľava 5%

Pre obmedzenia koronavírusom aktuálne nevieme garantovať dostupnosť produktu, preto sme dočasne obmedzili možnosť jeho objednania. Ďakujeme za pochopenie.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie kuriérom zadarmo.

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie do predajní Panta Rhei zadarmo.

O knihe: Slávny román anglickej prozaičky, klenot svetovej klasickej tvorby, o tom, ako môže príchod mladého muža prevrátiť hore nohami život v rodine s piatimi dcérami. V ovzduší sa vznáša pýcha, láska, predsudky, spoločenské konvencie, zlomené srdcia i spoločenský škandál, no aj sebapoznanie a pochopenie. .. Príbeh lásky a hodnôt odkrýva vzťahy medzi spoločenskými vrstvami Anglicka 18. storočia. Jane Austen sa pohybuje na hrane komédie a vážnosti, jej vtipné postrehy prezrádzajú bystrú a nemilosrdnú pozorovateľku.

Narodila sa 16. Decembra 1775 v Steventone, v kraji Hampshire, do rozsiahlej rodiny reverenda Georgea Austena (1731 - 1805) a jeho ženy Cassandry (rod. Leighovej) (1739 - 1827).

Pochádzala z ôsmich súrodencov, sama bola druhou najmladšou. Mala šesť bratov a staršiu sestru Cassandru Elizabeth, ktorá, ako svedčí množstvo zachovanej korešpondencie, jej bola z celej rodiny najbližšia. Bola to Cassandra, kto namaľoval jej jediný vierohodný portrét (dnes sa nachádza v Národnej portrétovej galérii v Londýne). Začiatky jej vzdelávania mal v rukách jej otec, ktorý nielen dôkladne vychovával svoje deti, ale im tiež poskytol základné vzdelanie. V roku 1783 začalo obdobie jej ďalšieho vzdelávania. Najprv krátko v Oxforde u pani Cawleyovej (sestry jedného z jej strýkov; tu ochorela Jane na týfus) a neskôr v Southhamptone. V rokoch 1785 - 1786 ... viac

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Luci
Luci
3. júla 2016
najlepšia kniha na svete

Najlepšia kniha na svete. Ak máte radi romány a príbehy ako sa obyčajní ľudia dostanú do vyššej spoločnosti, aj keď nepochádzajú z vhodného a dokonalého prostredia, tak je určite vhodná aj pre Vás :) Je tam mnoho vtipných situácií. Táto kniha si ma naozaj získala. A okrem toho, je napísaná aj inak, ako dnešné "braky." Niektoré vety, človek, hlavne mladý, ktorý číta len dnešné knihy pre mladých nepochopí na prvý krát. Vyjadrovanie je trošku odlišné od novodobých kníh a preto mám túto knihu najradšej zo všetkých románov, aké som kedy čítala. A ak ste videli film, tak určite vás poteší správa, ktorá potešila aj mňa, že je tu viac detailov ich príbehu, oproti filmu. Ale to je tak vždy, knihy sú lepšie, ako filmy :-)

Doručenie zadarmo

do 15. 4. na nákupy od 15€

×