Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

John Irving: Svobodu medvědům - 2.vydání

Počet strán: 352

Väzba: tvrdá

EAN: 9788020716613

Jazyk: český

ISBN: 978-80-207-1661-3

Dátum vydania: 22. septembra 2015

Vydavateľstvo:  Odeon

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,45 kg

Svobodu medvědům - 2.vydání

Autor: John Irving

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 13,35 
Bežná cena: 14,05 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Student vídeňské univerzity a rituální krmič ptactva Siggy Javotnik se poznají v motocyklové dílně na periferii města: narychlo kupují motorku a vyrážejí na trip, kde čas a nějaké plány nehrají žádnou roli. Už první zastavení ve vídeňské zoo se ukáže jako osudové. Pohled na uvězněné zvířectvo inspiruje Siggyho ke zprvu nevážně míněnému nápadu - zvířata osvobodit. Po mnoha peripetiích, které korunuje Siggyho tragická smrt, je smělý, ba šílený plán nakonec opravdu realizován. Svobodu medvědům je Irvingův první román. Do značné míry předznamenává spisovatelova pozdější témata i konstanty a prvky zdánlivě nespojitelné: bizarní, charakterově nejednoduché postavy a stěží uvěřitelný příběh s velmi reálnou a faktograficky dobře podloženou kulisou Vídně.

Americký spisovateľ John Irving je autorom mnohých románov, ktoré spĺňajú prísne kritériá literárnych kritikov a zároveň sú svetovými bestsellermi. Narodil sa 2. marca 1942 v americkom Exetere.

Spisovateľ sa preslávil dielami ako Svet podľa Garpa (The World According to Garp, 1978), Hotel New Hampshire (The Hotel New Hampshire, 1981) či A Widow for One Year (Vdova na jeden rok, 1998). Román Svet podľa Garpa bol už štvrtým spisovateľským počinom. Stal sa jeho prvým bestsellerom. V roku 1980 získal americkú cenu National Book Award a stal sa predlohou k filmu. Sfilmovaný bol tiež román The Hotel New Hampshire (1984).

      Knihy Johna Irvinga sú preložené do 35 jazykov, za americkú klasiku sa zvykne označovať jeho román Modlitba za Owena Meanyho (A Prayer for Owen Meany, 1989). Deväť jeho diel sa stalo ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

John Irving: Modlitba za Owena Meanyho

Adriana Šmigovská

pondelok, 1. júla 2019 v sekcii Recenzie

John Irving je jeden zo spisovateľov, ktorého meno poviem, keď sa ma niekto pýta na knihy. Je to jeden zo spisovateľov, ktorý má svojský štýl písania a jeho knihy sa ľuďom moc nepáčia. Napriek tomu má aj svojich nadšencov, ku ktorým sa radím aj ja. Ale toto bol veľmi veľký krok vedľa. čítať viac...