Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Roald Dahl: To sladké tajemství života a jiné povídky

Počet strán: 150

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788072076840

Jazyk: český

Pôvodný názov: The Collected Short Stories

ISBN: 978-80-7207-684-0

Rok vydania originálu: 2008

Vydavateľstvo:  Volvox Globator

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 1,2 cm x 11 cm x 17,5 cm

To sladké tajemství života a jiné povídky

Autor: Roald Dahl

Doprava zadarmo na nákupy
od 15€ do 2.11.2020 (vrátane)
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 8,60 
Bežná cena: 9,05 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Tyto Dahlovy povídky z anglického venkova původně vycházely ve čtyřicátých letech 20. století časopisecky. Mezi svéráznými obyvateli jedné vesnice najdeme věčně podnapilého hlídače dětského hřiště, kterému nikdo neřekne jinak než Starej Jimmy, podnikavé pumpaře Gordona a Clauda nebo farmáře Rumminse, objevitele originální metody páření dobytka. K dalším užitečným poznatkům, které čtenář z knihy získá, patří i netradiční metoda lovu bažantů či tipy a triky na to, jak vyhrát chrtí dostihy.

Roald Dahl bol britský spisovateľ, známy hlavne od roku 1940 tvorbou pre deti i dospelých. K jeho najznámejším dielam patrí "Charlie a továreň na čokoládu" , "Matilda", "Čarodejnica" a "Jakub a obrovská broskyňa". Z jeho tvorby pre dospelých je asi najznámejšia kniha poviedok "Ľúbostné rošády".

Roald Dahl sa narodil 13. septembra v roku 1916 v Spojenom kráľovstve. Jeho rodičia sa tam prisťahovali z Nórska. Keď mal  4 roky, umrel jeho otec na zápal pľúc, predtým prišiel o sedemročnú sestru Astri. Jeho matka ostala na Britských ostrovoch. Bol výborným športovcom, hral za školský futbalový tím a bol aj kapitánom školského sqauhového tímu.

Po skončení školy sa stal obchodným zástupcom firmy Shell pre oblasť východnej Afriky. V roku 1939 nastúpil do Royal Air Force, kde získal hodnosť Pilot Officer. Pri havárii jeho litedla v Lýbii sa zranil, mal fraktúru lebky a dočasne oslepol. V nemocnici v Alexandrii sa zamiloval do sestričky, keď sa mu však vrátil ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie