Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Sandra Harmonová: Syn mafie

Počet strán: 272

Väzba: tvrdá

EAN: 9788055133348

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Mafia Son

ISBN: 978-80-551-3334-8

Dátum vydania: 26. marca 2013

Rok vydania originálu: 2009

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: St.Martins Griffin

Hmotnosť: 0,33 kg

Syn mafie

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 10,36 
Bežná cena: 10,90 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Príbeh Grega Scarpu staršieho a jeho syna sa úplne líši od príbehov mafiánov. Žiadny iný mafián totiž nebol ako Scarpa. Dokonca ani vo svete zločincov, vrahov a podvodníkov sa nenašiel nikto rovnako schopný ako on. Psychopat, ktorého FBI chránila pred nepriateľmi, miestnou políciou a súdmi. Scarpa mal doslova povolenie zabíjať. A využíval ho – niekedy z čisto praktických, finančných dôvodov, inokedy preto, že sa mu zachcelo. No jeho najhorším zločinom bolo, že zmanipuloval svojho prvorodeného syna Gregoryho a urobil z neho svojho dvojníka. Zaujímal miesto v klane, až kým ho otec nepodrazil a neocitol sa vo väzení. Gregory sa tam stal informátorom americkej vlády, lenže tá jeho informácie o pripravovaných teroristických útokoch v septembri 2001 nezobrala vážne. Kniha hovorí nielen o pozlátke a špine mafiánskeho podsvetia, ale aj o chybách a korupcii FBI.

Syn mafie je chronologicky zostavenou mozaikou svedectiev a výpovedí členov rodiny Scarpovcov, im blízkych ľudí, ale aj sudcov a vyšetrovateľov. Harmonová pri písaní čerpala zo stoviek listov od uväzneného Gregoryho, v ktorých otvorene hovorí o živote rozvetvenej mafiánskej rodiny, ale aj o svojich túžbach a krutých podmienkach vo väzení.

Kniha si rýchlo získala veľkú obľubu u čitateľov tohto žánru a vysoko ju ocenil aj autor biografií známych vrahov newyorskej mafie Philip Carlo (Mafiánsky hrobár – Ikar 2010; Gaspipe – Ikar 2012; Mraziar – Ikar 2012).

Z anglického originálu Mafia Son (St. Martin's Griffin,

New York, 2009) preložila Ivana Musilová.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie