Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Misha Glenny: McMafia

Počet strán: 432

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788081012280

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-8101-228-0

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2010

Vydavateľstvo:  Kalligram

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3 cm x 14 cm x 21 cm

Hmotnosť: 0,54 kg

McMafia

Autor: Misha Glenny

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 12,83 
Bežná cena: 13,50 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Organizovaný zločin je súčasťou celého nášho sveta – často bez toho, aby sme o tom vedeli. McMafia je výletom po novom svete medzinárodného organizovaného zločinu, od pašerákov zbraní na Ukrajine až po pranie peňazí v Dubaji, prostredníctvom drogových syndikátov v Kanade a superpočítačových zločincov v Brazílii. Počas svojho skúmania vnútri temnej časti sveta sa Misha Glenny rozpráva s mnohými gangstrami, policajtmi a obeťami organizovaného zločinu a skúma aj divoký spotrebiteľský dopyt po drogách, obchodovanie so ženami, ilegálnu prácu a obchod so zbraňami na všetkých piatich kontinentoch.

Misha Glenny (*1958) britský investigatívny novinár, historik a bývalý korešpondent BBC v strednej Európe v dobe pádu komunizmu, neskôr tiež v priebehu vojny v Juhoslávii. Absolvent Oxfordu študoval mimo iné na Univerzitě Karlově v Prahe. Zameriava sa na postkomunistické štáty, problematiku organizovaného zločinu a kyberbezpečnost.

Misha Glenny je reportér telom aj dušou, rovnako ako v prípade iných kníh i Nemesis napísal po opakovaných cestách do Brazílie, kde sa naučil po portugalsky a osobne hvoril s mnohými aktérmi popisovaných udalostí, žil tiež priamo vo favele. Česky vyšli jeho knihy Balkán 1804–1999: nacionalismus, válka a velmoci (2003),  McMafie. Zločin bez hranic (2009) a Temný trh: kyberzloději, kyberpolicisté a vy (2013). Misha Glenny je laureátom mnohých cien, okrem iných aj Sony Gold Award za svoj prínos pre rozhlasové vysielanie.

... viac

Odporúčame tieto knihy