Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Saroyan William: Místa, kde jsem trávil čas

Počet strán: 203

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072033041

Jazyk: český

ISBN: 80-7203-304-2

Vydavateľstvo:  Argo

Orig. vydavateľstvo: 

Místa, kde jsem trávil čas

Autor: Saroyan William

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 6,87 
Bežná cena: 7,23 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Chcete se octnout na cestě vlakem Southern Pacifik z Oaklandu do Fresna v roce 1915? Chcete navštívit newyorský hotel YMCA na Manhattanu v roce 1928 nebo hotel Bukurešť v Moskvě v roce 1935? A co se takhle něco dovědět o Králi králů v Místě míst? Jednotlivé a pestré momentky, vzpomínky a záblesky z různých míst a z rozpětí let 1912 - 1969.

Americký prozaik, básnik, dramatik a publicista, ktorý sa hlási k arménskemu pôvodu. Všetky jeho diela majú prvky autobiografie.

Narodil sa 31. augusta 1908 v prisťahovaleckej štvrti  kalifornského mestečka Fresno. Jeho predkovia boli Arméni, ktorí vyznávali kresťanstvo a na začiatku 20. storočia sa celá rodina presťahovala do Ameriky. Mali šťastie, pretože sa tak zachránili pred genocídou zo strany Turkov. Aj tak žili v Amerike vo veľmi chudobných pomeroch. Jeho otec bol majiteľom malej vinice. S americkým spôsobom života sa nikdy nestotožnil a nebol tam šťastný. Keď mal  Saroyan tri roky, jeho otec zomrel na zápal pobrušnice a jeho matka z existenčných dôvodov dala svoje deti, Williama a jeho dvoch súrodencov, do sirotinca v Alameda. Vyzdvihla ich po piatich rokoch, keď ... viac

Odporúčame tieto knihy