Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Bernhard Schlink: Víkend

Počet strán: 176

Väzba: tvrdá

EAN: 9788072602438

Jazyk: český

Pôvodný názov: Das Wochenende

ISBN: 978-80-7260-243-8

Dátum vydania: 1. marca 2011

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2011

Vydavateľstvo:  Prostor

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 2 cm x 10 cm x 25 cm

Víkend

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 11,16 
Bežná cena: 11,75 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Německý spisovatel Bernhard Schlink je u nás dobře známý zejména svým románem Předčítač, nedávno zfilmovaným ve stejnojmenném oscarovém snímku. V novém románu Víkend se zabývá otázkou terorismu, respektive střetu svobody individua a svobody společnosti. Po více než dvaceti letech je z vězení na prezidentskou milost propuštěn jeden z teroristů obávané západoněmecké RAF. Jeho sestra uspořádá na uvítanou víkendové setkání s bývalými druhy v hnutí, dnes většinou usedlými občany, kterým zbyly na staré bouřliváctví, radikalismus a terorismus už jen matné vzpomínky. Mezi společensky etablovanými přáteli se však nachází i jeden aktivní revolucionář, který se snaží čerstvého propuštěnce utvrdit ve správnosti kdysi nastoupené cesty a znovu ho strhnout na cestu teroru… Autor na malé ploše tří dnů rozehrává napínavý příběh a načrtává osudy hlavních hrdinů. Používá i metodu vložených příběhů a v jednom z nich podává i velmi neobvyklý úhel pohledu na události 11. září 2001 v New Yorku.

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Bernhard Schlink: Predčítač

Barbora Tatierská

utorok, 26. februára 2019 v sekcii Recenzie

Keď sa povie Predčítač, väčšinou sa miesto knihy ľuďom vybaví film s Kate Winslet, z roku 2008, kde sa tvorcovia snažili zachytiť aspoň časť estetického kúzla knihy z pera Bernharda Schlinka. Po prvý raz kniha zožala úspech v roku vydania, 1995 a skrz film bola širšej verejnosti opäť pripomenutá. čítať viac...

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie