Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

John Steinbeck: East of Eden + 3 CD

Počet strán: 105

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9781405880343

Jazyk: anglický

ISBN: 978-1-4058-6526-5

Dátum vydania: 1. januára 2008

Rok vydania originálu: 2001

Vydavateľstvo:  Pearson John

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 0,7 cm x 12,9 cm x 19,8 cm

East of Eden + 3 CD

Autor: John Steinbeck

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 6,94 
Bežná cena: 7,30 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: “All novels … are built on the never-ending contest in ourselves between good and evil. ” John Steinbeck, one of America’s greatest writers, considered East of Eden to be his most important work. Set in California, the novel is a story of love and jealousy

John Ernst Steinbeck, Jr. bol jedným z najznámejších amerických spisovateľov 20. storočia a nositeľom Nobelovej ceny za literatúru za rok 1962. Je takisto laureátom Pulitzerovej ceny za dielo Ovocie hnevu (1939) a O myšiach a ľuďoch (1940) a National Book Award. . Celkovo napísal dvadsaťpäť kníh, z toho šestnásť románov, šesť dokumentárnych a cestopisných kníh a niekoľko zbierok krátkych poviedok.

Narodil sa 27. februára 1902 v kalifornskom mestečku Salinas. Toto miesto bolo kultúrne rozmanité, kde sa stretávali a miešali kultúry a zvyky generácií prisťahovalcov za niekoľko storočí. Steinbeck mal tento región veľmi rád a hlboko ovplyvnil aj jeho tvorbu.

John Steinbeck mal nemeckých a írskych predkov. Jeho starý otec, ktorý sa pôvodne volal Johann Adolf Großsteinbeck, zmenil svoje priezvisko z Großsteinbeck na Steinbeck, keď prišiel do Spojených štátov. Steinbeckov otec bol úradníkom v Monterey. Jeho matka bola učiteľkou. Pochádzala z írskej rodiny a práve ona podnietila jeho záujem o literatúru a písanie. Jeho rodina mala finančné problémy, a ... viac

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie