Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Pavel Hirax Baričák: Nepál – cesta okolo Annapúrn, cesta do seba

Počet strán: 264

Väzba: tvrdá

EAN: 9788089711673

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89711-67-3

Dátum vydania: 28. augusta 2017

Vydavateľstvo:  Hladohlas

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,79 kg

Nepál – cesta okolo Annapúrn, cesta do seba

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 15,19 
Bežná cena: 15,99 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: Autor v knihe popisuje svoje dvojtýždňové kráčanie okolo Annapúrn (áno, to množné číslo je správne, Annapúrn je šesť, nie je len jedna), cestu k jazeru Tilicho (4919 m), ako aj prekročenie najvyššie položeného priesmyku sveta, Thorong La pass (5416 m).

Nepálsky trek "Annapurna Circuit" je ako európska púť do Santiago de Compostela - očistný, liečivý, zastavujúci. V samotnom srdci Himaláji vám krása veľhôr a nedostatok kyslíka nedá až tak plnohodnotne dýchať, ale o to viac vám duša zaspieva blaženosťou.

V knihe nechýbajú ani pocity z pobytu v hlavnom meste Káthmandu, alebo v národnom parku Chitwan na juhu Nepálu. Kniha obsahuje viac ako 400 farebných autorských fotografií.

Autor o knihe:

"Už som bol v mnohých krajinách. Veľa som videl. .. biedy aj bohatstva, pýchy i pokory, od priepastí až po vrchy, končiace sa v slnku. Boli podmanivo čarokrásne. Ak by som sa však spýtal srdca, či ich chce ešte raz vidieť, pri niektorých by odvetilo nie. Vyslovte však Nepál a ja som ochotný hneď zajtra odletieť. Nepál sa totiž pre mňa stal adresou na celý život. " Pavel "Hirax" Baričák

Pavel "Hirax" Baričák (1971) je slovenský prozaik, básnik, hudobník, cestovateľ a bloger. Na svojich nespočetných čítačkách prezentuje svoje básne, romány, rád vedie filozofické dišputy, rozpráva o svojich potulkách svetom a o pozitívnom myslení.

Hiraxova tvorba je rozmanitá ako on sám. Venuje sa písaniu románov: Raz aj v pekle vyjde slnko (2007),  Kým nás láska nerozdelí: Hľadania (2008),  Kým nás láska nerozdelí: Nachádzania (2009),  Sekundu pred zbláznením (2009),  Nauč ma umierať (2010),  Príbeh muža (2011),  666 anjelov (2012),  Plynutie (2013). Ako básnik sa predstavil zbierkami More srdca (2009),  Nech je nebo všade (2010),  V tichu (2011),  Bytie a stony (2012),  K svetlu (2013) a Povedz iba slovo (2014).

Motivačná literatúra z jeho pera a je jednou z najvyhľadávanejších a ... viac

Odporúčame tieto knihy

Jožo Chupáč
Jožo Chupáč
6. apríla 2020
Recenzia

Fakt výborný cestopis. Obyčajné veci popísané zaujímavou formou ma vtiahli do deja, chvíľkami sa mi zdalo, že som tam spolu s autorom. Pokora k ľudom a prostrediu v Nepále, popretkávaná vtipnými úsekmi, poteší každého čitateľa bažiaceho po zaujímavostiach o živote v iných častiach sveta. Cestopis je doplnený viacerými peknými fotografiami, z ktorých možno vidieť, najmä na tvárach domácich obyvateľov, o čom je život, pokoj, pohoda, úsmev, radosť - veci, ktoré chýbajú mnohým z nás a u nás. Po tomto mojom zážitku, si iste pôjdem kúpiť ďalší cestopis, od Pavla "Hiraxa" Baričáka.