Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doručenie zadarmo na nákupy od 25€
Chuck Palahniuk: Pygmej

Počet strán: 223

Väzba: tvrdá

EAN: 9788020713278

Jazyk: český

ISBN: 9788020713278

Dátum vydania: 7. júla 2010

Číslo vydania: 1

Rok vydania originálu: 2010

Vydavateľstvo:  Odeon

Orig. vydavateľstvo: 

Pygmej

Autor: Chuck Palahniuk

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedostupné
Cena v e-shope: 11,12 
Bežná cena: 11,70 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 25 € máte doručenie kuriérom zadarmo.

Pri nákupe nad 25 € máte doručenie do predajní Panta Rhei zadarmo.

O knihe: Tady začíná záznam jedna operativce mě, agenta č. 67, příletem amerického letiště Středozápadu… Tak začíná Chuck Palahniuk své dvanácté dílo Pygmej. Protagonistou a vypravěčem románu je třináctiletý chlapec, který přijíždí do USA z blíže neurčené nedemokratické země v rámci výměnného studentského programu. Rodina, u níž je ubytován, je typicky středostavovská, bělošská a křesťanská – kuřecí matka, kravský otec, jméno hostitelské rodiny: Cedarovi. Během půlročního pobytu má za úkol vytvořit vlastní exponát pro studentskou vědeckou soutěž, vyhrát její místní kolo a dostat se až do celostátního finále ve Washingtonu. Až na to, že chlapec je odmala trénován v bojových uměních, v praktikách zabíjení, chemii – a nenávisti k Americe. Krycí jméno: Operace Zkáza. Nebyl by to Palahniuk, aby se z toho nevyloupla černočerná komedie o terorismu a rasismu. Autor cituje Hitlera, Maa, Mussoliniho i jiné „extremistické šerify a dementní proroky“, bere si na paškál americkou konzumní společnost a paroduje levicové a pravicové názory. Také se odvážil dál než kdy předtím na půdu jazykového a stylového experimentu: román je téměř celý napsán osekaným, redukovaným jazykem primitivního vypravěče.

Chuck Palahniuk, (1962) je prominentný americký prozaik. Vyštudovaný novinár má na svojom konte romány, ktorých predaj prekročil hranicu 5 miliónov kníh len v USA. Vo svojich dielach sa venuje depresívnym témam na pozadí súčasnej americkej spoločnosti, ktoré sa takmer vždy končia tragicky. Často sa pohybuje až na hranici hororu.

Jeho romány boli najskôr vydavateľmi odmietné ako príliš temné a depresivné, ale čoskoro sa stali kultovnými dielami. Najvýznamnejším je jeho prvotina Klub bitkárov (originál Fight Club, 1996), ktorý sa o tri roky neskôr dočkal nemenej kultového filmového spracovania. Ďalšie Palahniukove romány: Program pro přeživší, Neviditelné nestvůry, Zalknutí, Ukolébavka, Denník, Strašidla, Snuff, Pygmej, Prokletí, ZatraceníTvé překrásné já. Zbierka poviedok nesie názov Něco si vymysli (2017). Jeho prekady do českého jazyka vychádzajú ... viac

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie