Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Kolektív autorov: LINGEA rusko-slovenský slovensko-ruský šikovný slovník

Počet strán: 704

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788089323388

Jazyk: ruský, slovenský

ISBN: 978-80-89323-38-8

Dátum vydania: 1. septembra 2010

Vydavateľstvo:  Lingea

Orig. vydavateľstvo: 

LINGEA rusko-slovenský slovensko-ruský šikovný slovník

-10% na nákupy od 25€ s kupónom ABCDEF
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedostupné
Cena v e-shope: 8,46 
Bežná cena: 8,90 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Dostáva sa vám do rúk úplne nový slovník určený najmä začínajúcim a stredne pokročilým žiakom a študentom, ktorí ho ocenia nielen v škole, ale aj pri domácej príprave alebo na jazykovom kurze.

Heslá, významy a preklady sú starostlivo vybrané tak, aby tu študenti našli bežne používané slová a slovné zvraty zo spisovného aj hovorového jazyka.

Pri tvorbe tohto titulu sme vychádzali z niekoľkých ruských výkladových slovníkov, najmä zo slovníka S. I. Ožegova a Nového slovníka ruského jazyka T. F. Jefremovej, ako aj z vlastného aktuálneho slovníka slovenčiny.

Dôraz sa kladie na prehľadnosť, zrozumiteľnosť a užitočné doplňujúce informácie potrebné pri štúdiu jazyka. Nechýbajú ani praktické príklady prevzaté z bežného jazyka, ktoré vám uľahčia zapamätanie si slovnej zásoby a aktívnu komunikáciu.

Na docielenie maximálnej jednoznačnosti významov a výstižnosti prekladov sú všetky heslá a ustálené slovné spojenia doplnené predložkovými väzbami a spresňujúcimi zátvorkami. Tieto doplnkové informácie vám pomôžu rýchlo a jednoducho nájsť správny význam a vybrať najvhodnejší preklad. Predložkové väzby a príklady vám naznačia, ako slovo alebo slovné spojenie správne použiť vo vete.

Podrobný prehľad ruskej gramatiky spolu s ilustračnými príkladmi vám umožnia rýchle si osvojiť základy jazyka a zásady jeho používania.

Užitočnou pomôckou pre študentov budú nepochybne praktické poznámky o použití ruských slov.

Určite oceníte aj konverzačnú prílohu s množstvom tém vhodných na prípravu na hodiny či maturitu. Pomôže vám tiež pri osvojovaní slovnej zásoby a pri aktívnom prekladaní. Množstvo tém môžete využiť aj v bežnej konverzácii a komunikácii s cudzincami - napr. Pozdravy a oslovenia, Zoznámenie, Pozvanie a návšteva, Čas, Telefonovanie, Rodina, Bývanie, Zdravie atď.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie