Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doprava zadarmo na nákupy od 15€ do 2.11.2020
Robert Urgela: Tao Múdrosti

Počet strán: 137

Väzba: tvrdá

EAN: 9788097001810

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-970018-1-0

Dátum vydania: 16. apríla 2015

Vydavateľstvo:  Asociácia orientálnych umení a metód

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 1,2 cm x 17 cm x 24,6 cm

Hmotnosť: 0,49 kg

Tao Múdrosti

Autor: Robert Urgela

Doprava zadarmo na nákupy
od 15€ do 2.11.2020 (vrátane)
Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 19,00 
Bežná cena: 20,00 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri kúpe tohto produktu máte poštovné zadarmo.

O knihe: Myslením k zdraviu a nekonfliktnosti

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Alena Makóová
Alena Makóová
1. augusta 2017
Tao múdrosti

Vynikajúca kniha, v dnešnej dobe je pre prežitie najdôležitejšia vedomá a sústredená práca na zmene seba samého.Ideály a prikázania, podľa ktorých žili ľudia po stáročia sú dnes zabudnuté a odsunuté do pozadia.
Preto človek musí vedome a aktívne pracovať na obnove vlastnej duchovnosti. Táto kniha ukazuje cestu k vnútornej harmónii, aby človek bol v úplnej pohode

Robert Urgela
Robert Urgela
1. augusta 2017
Tao múdrosti - pre koho je kniha určená

Ďakujem za reakciu týkajúce sa publikácie aj keď nejde o recenziu knihy. Som vďačný naoko nelichotivej poznámke, vďaka ktorej som dostal možnosť priblížiť záujemcom podstatu mojej najnovšej knihy /na oriente tomu hovoria: pretaviť jed v nektár/.
Kniha je o stave človeka. Stav nemá kvantitatívne ukazovatele, týka sa kvality, vlastností. Aj keď niekoho kritizujeme, súdime, ukazuje to na našu kvalitu. Je to vzýčený prst ukazujúci na seba samého, na vlastné hranice ktoré sme postavili. Takéto hranice stavia tzv. dvojpolárny um. Ten je hlavným predmetom mojej knihy. Tejto téme do tejto chvíle nikto v západnej civilizácii nevenoval pozornosť.
Citujem :
„Dvojpolárny um stavia hranice. Po hranicu je dobre a za bariérou začína odpor.
Pokiaľ je v prijímaní človeka HRANICA, tak ukazuje prstom na toho, kto sa dotkne jeho VNÚTORNEJ HRANICE – CITLIVÉHO BODU ČLOVEKA. Ten sa stáva terčom útoku.
SILA ODMIETANIA, KRITIKY, VÝČITIEK JE PROPORCIONÁLNA TEJ SILE KTORÁ ZNEMOŽŇUJE DOSIAHNUŤ SVOJ CIEĽ.
Ak tieto podvedomé ciele sa nedajú dosiahnuť, vzniká napätie, protivenie sa. JE TO SILA PROTIVENIA SA VOČI VONKAJŠIEMU SVETU BRÁNIACEMU DOSIAHNUTIU CIEĽA.
Agresia sa vtedy obracia voči človeku ktorý je nositeľom tejto sily.“

Cena knihy. Odhliadnuc od toho že svoju cenu má kvalitný papier, hrubá obálka, baladek - poťah obálky s hĺbkotlačou, rezbou a nízky náklad titulu. Tým najdôležitejším je však obsah. Podvojný um porovnáva formy a hľadá analógie. Je necitlivý ku kvalite. Cena knihy zďaleka nie je ani zlomkom hodnoty jej skutočného obsahu. Nesie posolstvo profesora Lenského autora koncepcie mnohopolárnosti. Keď kupujem niektorú napr. jeho 180 stránkovú knihu v mäkkom obale bez ilustrácií za 100€, vôbec sa mi nezdá že by bola vzľadom k obsahu predražená. Takéto knihy nie sú pre každého. Svojim spôsobom si ich treba zaslúžiť.

Tao múdrosti nie je pre ľudí masy. Nie je pre tých ktorí slúžia priťahovaniu, ktorí chú podržovať, brať, len dostávať. /slovami profesora Lenského „ako kura hrabe iba pod seba/. Je určený pre tých ktorí chcú svoju masu fyzickú, psychickú a fyziologikú rozpustiť. Je venovaná umenu pustiť, dávať, odovzdávať... Tam kam smerovali všetky staré učenia.
Ak pri kúpe knihy neviem otvoriť ruku a pustiť ani 20€, tak tá kniha mi nebude k prospechu, nie je pre mňa. Tento moment je testom a zároveň už aj tréningom na stranu otvorenia, pustenia cennosti, zbavenia sa masy, otvorenia zavretej päste smerujúc k väčšej životashopnosti.
Sú skupiny ľudí kde si ju ľudia požičiavajú v rámci kruhu lebo nevedia zohnať viac kusov. Takto zostane viac kníh pre tých komu je určená.

Na záver ešte citát z knihy:

„V Ázii ľudia zvyknú loviť opice tak, že do kokosového orecha vyrežú otvor a umiestnia dovnútra potravu. Otvor je taký úzky, že ním prejde len otvorená končatina opice. Keď sa chce opica zmocniť svojho úlovku v orechu a nedokáže svoju zavretú päsť z neho vytiahnuť, tak ju lovci chytia a zabijú. Podobne je to s človekom. Ak neotvorí svoju päsť, ktorou sa pevne drží toho, čo ho blokuje, uzatvára, obmedzuje, nepustí sa svojich domnelých istôt, nevzdá sa svojich garancií. Otvor zavretú päsť a budeš žiť.“


Marek Gaborčík
Marek Gaborčík
23. júla 2016
CENA

No tak toto ma dostalo........... Kniha má 137 strán, a cena je 19€ ....... Pre porovnanie NAJLEPŠIA KNIHA O VÝŽIVE AKÚ SOM KEDY ČÍTAL (a to som ich čítal desiatky a desiatky) je kniha "VYŽIVUJÍCI TRADICE" .... Je väčšieho formátu ako kniha Roberta Urgelu, a má.......držte sa....672 STRÁN (šesťstosedemdesiatdva), pričom každá strana má viac textu, než môže mať strana v knihe od Roberta Urgelu, a stojí len O DVE EURÁ viac, než kniha "Tao Múdrosti". Pán Urgela tu pekne ukázal svoje nenásytné ego...... ... Buďte objektívni ľudkovia, a uznajte, že je to tak. ... Chcel som si tú knihu kúpiť, očakával som cenu tak 10€, ale 19€ za to nedám, ani keby som zarábal mesačne 1500€, alebo mal v banke celý milión.... Už len z princípu. (a prežijem bez tej knihy ;-) ...)

Peťo
Peťo
23. januára 2016
Kniha do života

Táto knižka ma učila, pomocou nej som spoznával veci inak ako je tradičné. Našiel som v nej niečo nevídané a nové, čo búra bariéry bežného poznania.

Ján
Ján
22. januára 2016
o knihe

Úprimne ti ďakujem za vydanie tejto poslednej knihy, myslím že lepšiu knihu som v živote nečítal.
Ešte raz ďakujem Ján