Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber už na 800 miestach na Slovensku
Jana Teleki: Keď satira zabíja

Počet strán: 216

Väzba: tvrdá

EAN: 9788097214005

Jazyk: slovenský

Dátum vydania: 9. novembra 2015

Vydavateľstvo:  Tepis, s.r.o.

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 1,2 cm x 14,8 cm x 20,8 cm

Hmotnosť: 0,29 kg

Keď satira zabíja

Autor: Jana Teleki

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 9,41 
Bežná cena: 9,90 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie kuriérom zadarmo.

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie do predajní Panta Rhei zadarmo.

O knihe: Príbeh ktorý sa písal 16 rokov. Prenasledovanie novinárky slovenskou justíciou. Policajné násilie a svojvôla. Zneužívanie psychiatrie. Sudcovia a prokurátori ktorí zneužili svoje právomoci. Pravdivé udalosti , skutočné mená. Ľudia v talároch a uniformách ktorí zlihali,ale dodnes majú právo vykonávať štátnu moc. Skutočné svedectvá a vyjadrenia. Strach o život a útek pred justičnou mafiou do zahraničia.

O autorke Jana Teleki

Novinárka ktorá v roku 1999 poukázala na tunelovanie majetku mesta . Začali ju však stíhať za básnicku satiru a útok na primátora prostredníctvom tlače. Stala sa nebezpečnou pre všetkých ktorí sa v jej kritike spoznali . Napriek tomu že jej stíhanie v roku 1999 právoplatne zastavili, stíhali ju od roku 2000 opakovane až do roku 2011 za ten istý skutok a zrušený paragraf. Do roku 2014 bola priebežne stíhaná aj za zverejnenie nezákonných postupov a chceli ju umlčať a urobiť z nej psychiatrickú pacientku. Intenzívnou publikačnou činnosťou po svojom úteku do zahraničia dosiahla kapituláciu slovenskej justičnej chobotnice a úplne zbavenia viny po 16 rokoch prenasledovania. Počas prípravy svojej prvej knihy bola oslovená reakciami a príbehmi podobne perzekuovaných. Ich príbehy v súčasnosti spracúva ako voľné pokračovanie obrazu o skorumpovanej spravodlivosti na Slovensku. Jej ďaľšia kniha by mala vyjsť v roku 2016.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Zuza
Zuza
21. februára 2019
Keď satira zabíja

Neskutočný príbeh. Kladiem si otázku ako je to možné, že ľudia v talároch a uniformách, ktorí svojvoľne porušujú zákony, ktorí evidentne zlyhali, dodnes im je umožnené vykonávať profesiu a ničiť ďalšie ľudské životy. Falšovanie dôkazov nie je trestným činom? Ako je možné, že nikto z aktérov tohoto brutálneho zneužívania moci nie je potrestaní. Kde to žijem?

jmvbbtnd@seznamcz 24. novembra 2015
melita

doporučujem ...