Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Peter Blaho, Karol Rebro: Rímske právo

Počet strán: 526

Väzba: tvrdá

EAN: 9788080783525

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-8078-352-5

Dátum vydania: 1. januára 2010

Číslo vydania: 4

Rok vydania originálu: 1991

Vydavateľstvo:  Iura Edition

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3,8 cm x 16 cm x 24 cm

Hmotnosť: 0,54 kg

Rímske právo

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 19,95 
Bežná cena: 21,00 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Štvrté, prepracované vydanie vysokoškolskej učebnice z pera najvýznamnejších slovenských právnych romanistov. Obsahuje základný prehľad rímskeho práva a jeho systému, ktorý nám zanechali klasickí rímski právnici. Zachytáva vývojovú líniu rímskeho štátneho zriadenia a rímskych právnych prameňov, celý systém rímskeho súkromného práva hmotného i procesného s jeho inštitútmi osobného, vecného, záväzkového, rodinného a dedičského práva, ako aj stručný prehľad rímskeho trestného práva. Ťažisko učebnice spočíva vo výklade o majetkovom práve, pričom najväčšia pozornosť sa venuje inštitútom vlastníckeho práva a zmluvám patriacim k vrcholom brilantnej právnickej precíznosti starovekého Ríma.

Autori sa usilovali zložitú problematiku rímskeho práva podať v zrozumiteľnej a prístupnej forme. V tomto zmysle text učebnice ilustruje množstvo právnických výrazov a ukážok z prameňov v pôvodnej podobe, v latinskom jazyku. Z týchto a mnohých ďalších dôvodov učebnica je nevyhnutná na získanie základov teoretickej a praktickej právnickej učenosti.

Určená je nielen poslucháčom právnických fakúlt, ale aj študujúcim odbory vied o staroveku, najmä staroveké dejiny a starovekú filológiu, a, samozrejme, aj všetkým záujemcom o rímske právo. V tejto podobe bude učebnica vhodnou pomôckou pre každého, kto má záujem oboznámiť sa s historickými koreňmi európskej právnej kultúry.

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Anita
Anita
8. augusta 2018

Kniha bola premňa veľkým pomocníkom počas celého štúdia na právnickej a obsahuje všetko to , čo potrebujete počas toho prvého ročníka štúdia