Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Jonathan Swift: Gulliverove cesty

Počet strán: 64

Väzba: tvrdá

EAN: 9788080462604

Jazyk: slovenský

ISBN: 80-8046-260-7

Dátum vydania: 4. júna 2005

Vydavateľstvo:  Perfekt

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 195 cm x 255 cm x 10 cm

Gulliverove cesty

Autor: Jonathan Swift

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 7,56 
Bežná cena: 7,96 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Najnovším, už siedmym titulom populárnej edície Klasické príbehy je dobrodružné dielo od spisovateľa Jonathana Swifta. Príbeh známeho Gullivera a jeho ciest je v citlivo skrátenej podobe prerozprávaný a približuje súčasným deťom všetky kľúčové momenty diela a zároveň vďaka netradičnému použitiu fotografií a príťažlivých ilustrácií osvetľuje aj historické fakty. Jednotlivé scény doslova ožívajú aj vďaka príťažlivým ilustráciám.

Narodil sa 30. novembra 1667 v Dubline, na deň sv. Andreja, ako druhé dieťa v anglickej rodine Swiftovcov, ktorá žila v írskom Dubline.

Bol bratrancom Johna Drydena, významného anglického poeta 17. storočia. Rodina Swiftovcov pochádzala z anglického Yorku. Otec budúceho slávneho satirika, tiež Jonathan, si vzal za manželku Abigail Erickovú z Leicestershire pochádzajúcu z veľmi starej rodiny Erickovcov. Rodina Erickovcov odvodzovala svoj pôvod od Ericka, veľkého vodcu, ktorý bojoval proti Viliamovi Dobyvateľovi. Tento sobáš nebol veľmi šťastným riešením. Svojej manželke priniesol len veľmi chabú budúcnosť a jeho smrť prišla príliš zavčasu. V dobe, kedy ešte nestačil vytvoriť pre svoju rodinu stabilnejšie zázemie. Zomrel totiž len dva roky po svadbe a tesne pred narodením syna Jonathana.

Ako sa však môžeme presvedčiť v záznamoch z ... viac

Odporúčame tieto knihy