Jazyk


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


Najnovšie - Knihy - Dobrodružstvo, napätie, western s. 1 z 225

Smradi 9: Veľký zlý vlk


Obloha sa zatiahla. Celé mesto sa chveje. Ozývajú sa výkriky a obľúbený pán Vlk zrazu MÁ ČO vysvetľovať. Je VEĽKÝ? Hej. ZLÝ? To si píš! Bude to stáť za to? JASNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ. Ale teraz vážne, poviete už niekto tým UMRNČANÝM trom malým prasiatkam, nech prestanú s tým svojím „My sme vám to hovorili!“? ZALEZ POD STÔL A NASAĎ SI KVALITNÚ PRILBU – TOTO SÚ SMRADI EPIZÓDA 9!
Predpredaj
8,54 € 8,99 €

Holubia agentúra 6: to natrie chlebu


Poznáte Holubiu agentúru? Je to jednotka neúnavných bojovníkov proti zločinu. Ak sa vám zdá, že holuby sa občas správajú zvláštne, nemýlite sa. Sledujú totiž rôzne záškodnícke živly, odvážne čelia nebezpečenstvu a zločinci si ani nevrknú! No boj proti zločinu nie je ľahký, najmä keď starostka vyhnala z mesta všetky vtáky, keď vonku vyvádza chlebový netvor a keď zákerné králiky obsadili mesto. Podarí sa Holubej agentúre vyriešiť všetky problémy? Dozviete sa v šiestej časti bláznivej série s kriminálnou zápletkou. Pre čitateľov od 8 rokov Z anglického originálu preložil Peter Slížik.
Predpredaj
10,36 € 10,90 €

Elin čarovný náramok 7: Zlaté piesky


Šiesta kniha úžasnej série z pera držiteľky zlatej olympijskej medaily JESSICY ENNISOVEJ-HILLOVEJ Čo by sa stalo, keby ste mali čarovný náramok a vďaka nemu by ste vedeli lietať? Keď Ela s kamarátmi objavia vysoko nad mestom čarovného vtáka fénixa, čaká ich vzrušujúca záchrana tohto mýtického operenca! Ilustrovala Erica-Jane Waters Pre deti od 5 rokov Z anglického originálu preložila Marína Gálisová.
Predpredaj
8,46 € 8,90 €
Pútač Panta Rhei je klasika
Pútač na knihu Čierna a purpurová - Wojciech Dutka

Prázdniny so strýcom Rafaelom, 2. vydanie


Známy príbeh obľúbeného autora knižiek pre deti o Vinckovi, ktorému jedného dňa strýco Zahruška požičal heligón. Vincko sa mal na ňom naučiť hrať. Nebolo to však jednoduché: otec mu nástroj zakázal, kým sa v škole nezlepší a nebude mať samé jednotky. Vincko sa postupne zoznamuje so všetkými hudobníkmi zo slávnej kapely strýca Zahrušku a v tajomnom svete dospelých si všeličo vypočuje a stretne mnoho zaujímavých postáv. Kniha získala ocenenie: Najkrajšia kniha jari 2014.
Predpredaj
12,34 € 12,99 €

Alea, dívka moře 3: Tajemství oceánů, 2. vydání


Alea a Alfa cru opět plachtí po moři, tentokrát na Island. Ona doufá, že tam najde svého otce a s ním i odpovědi na otázky, které ji tíží. Když ale dorazí na místo, musí se Alea postavit nejen své minulosti, ale setká se i se záhadným doktorem Orionem, který se věnuje výzkumu viru, který vyhubil mořské lidi. Dokáže s jeho pomocí uskutečnit svůj sen a obnovit život podmořského světa? A podpoří ji v tom Lennox, který je jí ze všech přátel nejbližší?
Predpredaj
13,29 € 13,99 €

Detektívna kancelária LasseMaja 17: Požiarnická záhada


Nad Lotorkovom sa vznáša letný pokoj. Lasse s Majou sa dajú do upratovania svojej detektívnej kancelárie. Počas zaslúženej prestávky si Lasse číta v novinách o požiaroch, ktoré zúria v mestečku. A, ako všetci vedia, nešťastie chodí zriedkavo samo. Po každom hasení príde ďalšia pohroma: u klenotníka Karáta zmizne drahý zlatý náhrdelník a Barbora Palmová zúri, keď zistí, že jej ukradli drahocennú čínsku vázu z obdobia dynastie Ming. Pre Lasseho a Maju znovu prichádza čas zasiahnuť a dolapiť páchateľa.
Predpredaj
8,54 € 8,99 €

Detektívna kancelária LasseMaja 18: Bicyklová záhada


Ten, kto prvý pretrhne cieľovú pásku na námestí v Lotorkove, vyhrá zlatú medailu a navyše tisíc eur! Všetci pretekári vyzerajú sebavedome, keď dávajú rozhovory, no počas pretekov sa zdá, že neváhajú použiť rôzne finty na dosiahnutie cieľa. Ale človek nemôže predsa urobiť hocičo, len aby zvíťazil! Policajný komisár nestačí sledovať všetky zvraty a komplikácie a pred udeľovaním cien je skutočne zmätený. Našťastie, Lasse s Majou sú na mieste: Lasse ako súťažiaci a Maja ako prísna trénerka a pozorovateľka. Podarí sa im rozlúsknuť aj túto záhadu?
Predpredaj
8,54 € 8,99 €

V Kráľovstve lesných víl


Kde bolo, tam bolo, boli raz dvaja dobrí kamaráti Eleanora a Rolando. Žili v paláci a boli veľmi odvážni. Jedného dňa prišiel posol z Kráľovstva lesných víl a niesol nedobré správy: „Vážená pani kráľovná, pán kráľ a milá Eleanora, prosíme vás o pomoc. Rieku, ktorá tečie cez naše kráľovstvo, ktosi znečisťuje! Je čierna a šíri sa z nej veľký smrad. Pomôžte nám, prosím.“ A tak sa Eleanora a Rolando pustili do pátrania!
Predpredaj
11,39 € 11,99 €

Kapitán Bombarďák 8: Kapitán Bombarďák a nevítaná návšteva nie neznámych naničhodníkov


Fialový záchodík – teda stroj času – premiestnil Georgea a Harolda na čudesné miesto. Pán riaditeľ ich pokladá za nesmierne vtipných. Učitelia sú tu neustále milí a v jedálni podávajú samé chutné jedlá. Deje sa čosi zvláštne! A keď ich domácich miláčikov, pterodaktyla Krekra a bionického škrečka Sula, unesú ich zlí dvojníci, začne to byť ešte zvláštnejšie. George a Harold sa musia postaviť tým najprefíkanejším nepriateľom, akým doposiaľ čelili – SAMI SEBE! Pomôže im KAPITÁN BOMBARĎÁK?
Predpredaj
8,07 € 8,49 €

Petronela Jabĺčková 6: Húska gagotačka a čarodejnícka sesternica


Petronela Jabĺčková je čarodejnica. No nie obyčajná! Má na starosti jablone, a ako sa v takomto prípade sluší a patrí, býva v jablku. Na začiatku letných prázdnin čaká dvojčatá prekvapenie: dovolenka s rodičmi na gazdovskom dvore. Pred odchodom im Petronela ešte stihne vtisnúť do rúk vrecúško s hviezdičkami z Mliečnej cesty, ktoré im v prípade núdze majú pomôcť vyhľadať čarovnú pomoc. Olívii a Oliverovi sa u sedliaka Zemana ohromne páči, zaľúbia sa najmä do husí. Onedlho im totiž Gréta a Gabo doslova zobú z ruky. Lenže gazda má v pláne húsky predať. Majú nebodaj skončiť v rúre? Husi treba bezpodmienečne zachrániť, rozhodnú sa deti. Ako dobre, že im Petronela dala čarovné kamienky… Sabine Städingová sa narodila roku 1965 v Hamburgu. Od detstva veľmi rada vymýšľala všakovaké príbehy. Po troch knihách o čarodejnici Magnólii vymyslela pre mladších čitateľov novú postavičku, čarodejnicu Petronelu Jabĺčkovú. Toto je už šiesty príbeh o malej čarodejnici a jej priateľoch a ďalšie dobrodružstvá pripravuje. SaBine Büchnerová sa narodila roku 1964 vo Wuppertali a pred štúdiom komunikačného dizajnu vo Wuppertali a animácie na filmovo-televíznej vysokej škole v Babelsbergu pracovala ako sociálna pedagogička v detskom domove. Ilustrovala celý rad kníh a vydala aj vlastné obrázkové knihy. Jej práce už získali celý rad ocenení. Pre čitateľov od 8 rokov Z nemeckého originálu preložila Eva Budjačová.
Predpredaj
9,41 € 9,90 €

Hora ožívá


Jedenáctiletá Jessie vyrůstala s výhledem na nádhernou horu Svaté Heleny. Prošlapávala její klikaté stezky, potápěla se v jezerech a lovila pstruhy v říčkách. Věděla, že se jedná o sopku, netušila však, že jde o aktivní vulkán, který by dokázal ničit a zabíjet. A pak hora Svaté Heleny exploduje. Jess se znenadání ocitá uprostřed nejsmrtelnější a nejničivější sopečné erupce v dějinách Spojených států. Kolem ní tryská popel a kamení a Jess netuší, zda se jí podaří včas uniknout.
Predpredaj
7,59 € 7,99 €

Dusty: Beze stopy


Pavel neví, co si počít: Zašel si jen nakoupit do obchodu a Dusty mezitím beze stopy zmizel. Sám by nikdy jen tak neutekl, tím si je Pavel jistý. V tomhle musí mít prsty někdo cizí, kdo nemá za lubem nic dobrého. A opravdu se objeví svědek, který viděl, jak Dustyho unesli! Rozbíhá se intenzivní pátrací akce. Podaří se Pavlovi najít svého milovaného psího kamaráda?
Predpredaj
9,49 € 9,99 €

Deník malého Minecrafťáka 3, 2. vydání


Minusův trénink pokračuje. Po nedávném útoku mobů se celá vesnice rozhodla na jejich další nájezd připravit. A Minus dělá vše, aby byl jedním z pěti nejlepších ve škole, a stal se tak bojovníkem, po čemž touží z celého srdce. Herobrine to vidí ale úplně jinak. S pomocí svých přátel Alizée, Maxe, Émeraude i Řízka musí Minus čelit ještě větším překážkám, než jaké kdy poznal.
Predpredaj
14,24 € 14,99 €

Lea a jej neuveriteľná cesta


Krásne ilustrovaná obrázková kniha o odvahe objavovať nové miesta, ale aj o láske k domovu a najlepším priateľom. Lea žije v horách a jedného dňa sa rozhodne vycestovať za morom. Po rozlúčke s kamarátom Ľudkom odchádza vlakom do mesta a odtiaľ sa jej podarí dostať až na pobrežie, kde si nájde veľa priateľov, zažije skvelé dobrodružstvá a nájde pre Ľudka špeciálny darček. Kniha obsahuje množstvo milých detailov, ktoré môžete objavovať spolu! Pre deti od 4 rokov Zo španielskeho originálu preložila Lucia Hlubeňová.
Na sklade 3Ks
7,92 € 9,90 €

Stínadla se bouří (sběratelské vydání)


V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí chybět! Když chlapci poznají příběh zámečnického učně Jana Tleskače, podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území, kde je ukryt kovový hlavolam ježek v kleci... Se zasvěceným doslovem, který popisuje vznik a historii vydávání slavného románu.
Predpredaj
18,99 € 19,99 €

Lovci mamutů, 2. vydání


Eduard Štorch začal svou vizi pravěkého světa literárně zpracovávat před více než sto lety. Postupně ji rozvíjel, obohacoval, tvrdohlavě a odvážně ji bránil před kritiky a pochybovači. V roce 1937 ji vydal v podobě, v jaké knihu Lovci mamutů známe dodnes. Ve spolupráci s malířem Zdeňkem Burianem pak po léta hledal výtvarnou tvář dobrodružného příběhu z pradávných dob naší země. Nenápadně a takřka potají vznikala kniha, která se stala novodobou klasikou české literatury!
Predpredaj
15,67 € 16,49 €

Spider-Man 2: Spider-Man a Venom


Tak to ste ešte nevideli! Spider-Man a Venon ako rozhádaní spolubývajúci! Spidey a Venom sa zrazu ocitnú v tele toho druhého. Čo sa to deje? Kto stojí za týmto šialeným experimentom? A o čo mu ide? Ak chcú títo dvaja hrdinovia nájsť odpovede a vrátiť všetko do normálu, musia spolupracovať. Podarí sa im to? To sa čoskoro dozviete! Vydávame v spolupráci s Nakladatelství CREW.
Predpredaj
7,16 € 8,95 €

Trnko Strelko


Trnko býva so svojimi rodičmi a súrodencami v Južnej, ktorú obklopuje hlboký les. Zo všetkého najviac sa túži stať odvážnym hrdinom – lukostrelcom, až presvedčí ocka, aby mu pomohol vyrobiť si vlastný luk. Podarí sa mu splniť si svoj sen?
Predpredaj
13,25 € 13,95 €

Alea, dievča mora 1: Volanie z hlbín, 2. vydanie


Prvý diel bestsellerového príbehu o veľkom dobrodružstve, výnimočnom priateľstve a tajomstvách ukrytých v hlbinách mora! Alea odjakživa miluje vodu. No zároveň má pred ňou veľký rešpekt. Trpí totiž vzácnou chorobou a kontakt s ľadovou vodou by jej mohol spôsobiť smrť. Aspoň tak to vraj povedala jej adoptívnej matke žena, ktorá ju nechala ako malé dievčatko na pláži a potom navždy zmizla.
Na sklade 3Ks
13,29 € 13,99 €