! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Rezervácia na predajni


Série


Edície


Knihy - Dobrodružstvo, napätie, western strana 1 z 283

Mesační jazdci 4: Morské žriebätko


Amara sa chystá tráviť prázdniny so svojimi kamarátmi z Mesačných stajní v jazdeckom tábore. Zdá sa, že ich čaká najlepšie leto. Keď však Amara nájde zranené žriebätko, prázdniny naberú nečakaný smer. Zranené zviera nie je len obyčajný poník – je kúzelný a potrebuje ochranu pred Nočnými jazdcami. Ak sa totiž o ňom dozvedia, budú sa snažiť žriebätko ovládnuť. Dokáže Amara s priateľmi nájsť domov pre tohto neobyčajného poníka skôr než dôjde k odhaleniu jeho tajomstva?
Predpredaj
9,89 € 10,99 €

Ježko Sonic 3: Bitka o Angel Island


Keď Neo Metal Sonic – zlý robot s rýchlosťou Sonica, s rozumom Dr. Eggmana a s nezničiteľným mechanickým telom – dobýva ostrov, aby získal ešte viac sily, Sonic a jeho priatelia sa musia spojiť a bojovať proti nemu. Dokáže však Sonic s celým odbojom poraziť Neo Metal Sonica raz a navždy?
Predpredaj
8,09 € 8,99 €

Ježko Sonic 4: Nákaza


Dvaja gauneri, Rough a Tumble, sú späť a chcú sa pomstiť Sonicovi a jeho priateľom. A nie sú jediní – vrátili sa aj niektorí z najväčších Sonicových nepriateľov a s pomocou nových zákerných spojencov plánujú rozšíriť nákazu do celého sveta. Dokonca ani Sonic nedokáže uniknúť pred vírusom.
Predpredaj
8,09 € 8,99 €

Život a smrt Maxmiliána Drápa


Třicet let stará mrtvola na půdě činžovního domu. Sebevražda kvůli nesmírně cenné známce, Modrému mauriciu. Mirek, Jarka, Jindra, Červenáček a Rychlonožka žijí v domnění, že případ smrti Maxmiliána Drápa je minulost. Jenže po roce je najednou všechno jinak. Co když to byla vražda? A je vůbec možné vyřešit případ, který se stal před více než třiceti lety? Rychlé šípy tentokrát čelí protivníkům, kteří zůstávají skrytí a špinavou práci nechávají na jiných. Nepřátel je víc, než je zdrávo…
Predpredaj
16,64 € 18,49 €

Šťastné a krvavé Vánoce, 2. vydání


Daisy a Hazel se vypravily na vánoční prázdniny do zasněženého univerzitního městečka Cambridge. Těší se na křivolaké uličky, útulné knihovny a čajovny plné dobrot, v útrobách studentských kolejí však číhá nebezpečí. Jen dva dny před Vánocemi tu dojde k hrůzostrašné krvavé nehodě, ze které se však nakonec vyklube úkladná vražda. Podaří se jim odhalit pachatele dřív, než bude po Vánocích?
Predpredaj
14,84 € 16,49 €

Malý Timmy – Fotbalová superstar


Malý Timmy Cahill se hrozně chce dostat do školního fotbalového týmu. Je tu ovšem jeden problém – pokaždé ho někdo obere o míč, podrazí mu nohy nebo ho odstaví od míče. Možná prostěnení dost vysoký , aby mohl s ostatními hrát… Tim potřebuje vyrůst a to rychle! A pak, zrovna když to nejvíc potřebuje, objeví, že umí něco úžasného! Dostane se Tim do týmu?
Predpredaj
9,71 € 10,79 €

Kočičí válečníci: Síla tří 3 – Vyhnanci


Životy tří učedníků a zároveň vnoučat Ohnivého měsíce řídí tajná věštba, ale jen jedno z nich o ní má tušení. Příslib síly, k níž vede klíč ukrytý v dávné minulosti, Sojkotlapku uchvacuje natolik, že se rozhodne vydat do hor – do lovišť Kmene tekoucí vody. I Cesmíntlapku a Lvíčkotlapku hory přitahují. Jejich masivy toho ale možná skrývají víc, než si všechny tři kočky dokázaly představit...
Predpredaj
12,59 € 13,99 €

Tajemství Velkého Vonta (sběratelské vydání)


Po neklidném bezvládí ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ. Velkým Vontem se stal Vláďa Dratuš, ale v poslední době s ním cosi není v pořádku – chová se čím dál nervózněji, a navíc se šíří zvěsti, že přišel o ježka v kleci. Kdo je tajemný Cizinec, který Vláďu v poslední době navštívil, a co mu chtěl? Rychlé šípy musejí záhadě přijít na kloub dřív, než Stínadla opět zachvátí chaos… Třetí svazek stínadelské trilogie ve sběratelské úpravě vychází s ilustracemi Marko Čermáka.
Predpredaj
17,99 € 19,99 €

Půlnoční kočky: Únos kočičí královny


Žáci internátní školy Nova a Henry ke svému překvapení zjišťují, že rozumějí řeči koček. Díky tomu se stanou poslední nadějí na záchranu kočičího království. Siamská kočka Penelopa totiž unesla Quinn, právoplatnou královnu anglických koček, a od usednutí na trůn ji dělí už jen krůček. Stačí odstranit královninu osobní gardu – zbývající půlnoční kočky – a koruna bude její. Zvládnou Nova a Henry překazit zlotřilé Penelopiny plány a královnu Quinn osvobodit?
Predpredaj
13,49 € 14,99 €

Podivuhodné príhody Aladára Miazgu


V druhej sérii príbehov rodiny Miazgovcov stojí v centre pozornosti ich podarený syn Aladár. Nenapraviteľný výmyselník, ktorého všetko zaujíma, do všetkého musí strkať svoj zvedavý nos, hoci akurát v škole to s ním až tak ružovo nevyzerá. Preto keď za prospech dostane domáce väzenie, rozhodne sa využiť nestráženú chvíľu, aby spoznal svet, a to nie hocijako! Vynachádzavý Aladár už nie je tým malým chlapcom, čo naviazal kontakt so vzdialeným príbuzným Emzetepérixom. Je z neho mladý muž a jeho vynálezy sú o to dômyselnejšie. Po niekoľkých neúspešných pokusoch zostrojiť vlastný vesmírny koráb sa mu napokon podarí podniknúť prvý let do kozmu na podomácky vyrobenej nafukovacej vesmírnej lodi, ktorej dá príznačné meno Guliverkeľ (slovo sa udomácnilo ako pomenovanie pre čudácky dopravný prostriedok). A tak Aladár pravidelne vždy v noci odlieta zo strechy bytovky za dobrodružstvom. Verným spoločníkom je mu pes Cvoky, ktorého pre istotu naučil hovoriť. Spolu objavujú nové civilizácie – navštívia planétu, kde roboty zotročili ľudstvo, planétu, kde je všetko pod vodou, či ovládané hudbou, alebo aj planétu, kde sa všetko odohráva ako v detektívke. Ale pssst, nikto v rodine o jeho podivuhodných príhodách mimo planéty Zem nemá ani tušenia.
Predpredaj
19,90 €

Vládkyňa vetra


Je jún a tohoročné letné prázdniny budú iné ako všetky ostatné. V krajine, kde žije Tobias, sa konečne skončila strašná vojna, a zatiaľ čo dospelí pracujú, deti pošlú cez leto na vidiek. Tobias dúfa, že sa dostane na gazdovský dvor, kde je maslo, mlieko a prívetiví ľudia, namiesto toho však skončí ďaleko na skalnom výbežku nad morom u nevrlej a málovravnej rybárky Lothe. Jedného dňa Tobias objaví v Lothinom dome zatvorenú izbu plnú záhadných kresieb. V Tobiasovi sa prebudí zvedavosť a čoskoro začne rozpriadať staré tajomstvo. Kto bolo dieťa, ktoré kedysi žilo v dome? Čo sa stalo v požiarom zničenom majáku na vrchole útesov? A kto je Vládkyňa vetra? Maja Lunde a Lisa Aisato nadväzujú na knižné hity Snehová sestra a Strážkyňa slnka príbehom Vládkyňa vetra, ktorý je vhodný pre deti aj dospelých a prináša celoročné leto s príchuťou slaného mora, škrekotu čajok, lesných jahôd a večného priateľstva.
Predpredaj
22,41 € 24,90 €

Kapitán Bombarďák 11: Kapitán Bombarďák a ukrutný úder Turbo Toalety 2000


Turbo Toaleta 2000 vracia úder! Mäsožravý záchod známy tým, že požiera všetko, čo mu príde do cesty, má neskutočnú chuť... na odplatu! Našťastie je osud ľudstva opäť v rukách Georgea a Harolda a ich otravného nepriateľa Melvina Sneedlyho. Nájde kapitán Bombarďák silu zvíťaziť alebo bude navždy spláchnutý?
Predpredaj
9,89 € 10,99 €

Sherlock Holmes vyšetruje 7: Modrý drahokam


Blíži sa čas Vianoc, no neúnavného detektíva viac ako atmosféra sviatkov teší riešenie záhad. Zatiaľ čo polícia usilovne pátra po stratenom diamante grófky z Morcaru, Sherlock Holmes dostane na tanier vlastný prípad. Hus, ktorá mala v hrdle neuveriteľne krásny modrý kameň. Nie je ťažké zistiť, že ide o ten istý drahokam. A tak sa Holmes s Watsonom ocitnú v pretekoch s časom, aby zachránili život nevinného muža.
Predpredaj
9,89 € 10,99 €

Sherlock Holmes – Pes baskervillský


Sherlock Holmes a doktor Watson mají pro strach uděláno. Nezastaví je smrtící psí přízrak ani záhadný muž, který se potlouká po devonském vřesovišti. Dvojice totiž potřebuje rozluštit podivný případ vraždy sira Charlese Baskervilla dřív, než jeho synovce potká stejný osud…
Predpredaj
9,71 € 10,79 €

Lesná škola 1: Labku na to, kamaráti!


Hlboko v čarovnom lese sa nachádza škola, v ktorej sa vždy deje niečo zaujímavé! Vlk Vilko a medveď Milko sú najlepší kamaráti. Vilko je skúsený stopár s výnimočným čuchom a Milko je vychýrený silák. Keď do ich školy nastúpi divá mačka Lola, najrýchlejšie stvorenie v lesnej škole, Vilko zistí, že ju vôbec necíti – akoby nemala žiadny pach. Ako je to možné? S divokou mačkou nechce mať radšej nič spoločné! Počas pátracej hry sa však všetci traja ocitnú v nebezpečenstve, vďaka ktorému zistia, že najsilnejší sú práve vtedy, keď spoja svoje sily a schopnosti. Srdečný príbeh plný napätia o zvieracom priateľstve, ktoré prekoná i nečakané prekážky, s množstvom nežných ilustrácií Tiny Nagelovej je vhodný aj ako prvé čítanie. Pre deti od 6 rokov Z nemeckého originálu preložila Katarína Šmidtová.
Predpredaj
11,61 € 12,90 €

Pandoktor a jeho děti


Tisícům malých i větších českých čtenářů, které zasáhlo Tajemství v láhvi, vyprávějící o statečné Ireně Sendlerové, přinášíme nyní příběh obdivuhodného člověka, který se v předchozí knize jen mihl – o doktoru Januszi Korczakovi. O moudrém a statečném muži, který odmítl opustit děti ze svého sirotčince. Zůstal s nimi.
Predpredaj
8,99 € 9,99 €

Mops čmelákem


Rodina Peggy se rozhodne, že si pořídí včelí úl. Mopsík se těší, že bude mít nové kamarády. Chloe se mezitím chystá na přírodovědnou soutěž spolu se svými kamarádkami. Bohužel se jim nedaří a nedokáží se mezi sebou dohodnout. Je na Peggy, aby Chloe ukázala, že život je sladký jako med, když se spolupracuje v týmu.
Predpredaj
9,71 € 10,79 €

Luna vyje na měsíc


Většině mých klientů nevadí, když jim slíznu slzy z tváře. Někteří chtějí, abych se přetočila na záda a oni mě mohli podrbat na bříšku. Všechno tohle dělám, protože vím, že tím rozveselím své klienty. A hlavně o ně mi jde. Chci, aby se se mnou cítili v bezpečí. A tak když se moji malí klienti na sezení rozhodnou, že se vydají vstříc dobrodružství, nemůžu je nechat samotné. Čuchám, že nebezpečných a napínavých situací nebude málo…
Predpredaj
12,59 € 13,99 €

Panenky z ku-ku-kuřice


Karlík tráví léto u babičky na venkově, ale někdo mu prázdniny neustále kazí. Protivná sestřenice Týna! Pořád se mu pošklebuje – Karlík totiž zadrhává v řeči. A tak je raději sám. Jednoho dne uvidí u babiččiných záhonků maličké stopy a najde i botičku. Kdo ji ztratil? Skřítci přece neexistují. Karlík se rozhodne vypátrat, co to znamená. Vydá se na průzkum a objeví neuvěřitelné bytosti. Mohl by se snad stát jejich kamarádem?
Predpredaj
13,49 € 14,99 €

V kategórii Dobrodružstvo, Napätie, Western nájdete knihy plné vzrušujúcich príbehov, dobrodružstva a adrenalínu. Tieto knihy vás zavedú do sveta nekonečných dobrodružstiev, nebezpečných situácií a fascinujúcich prostredí.

Knihy v kategórii dobrodružstvo a napätie ponúkajú príbehy plné akcie, dobrodružstva a napätia. Budete sledovať hrdinov, ktorí čelia rôznym výzvam a nebezpečenstvám. Od tajomných ostrovov a stratených pokladov až po nebezpečné expedície a súboje so zlom.

Sledujte špiónov, detektívov a hrdinov, ktorí riešia záhadné vraždy, odkrývajú tajomstvá a čelia nebezpečným zločineckým organizáciám. Všetko je postavené na hrane a vy budete neustále hádať, čo sa stane ďalej. Budete v napätí až do poslednej stránky.

Milovníci westernov budú nadšení našou ponukou kníh v kategórii Western. Prejdite sa po nehostinnom Divokom Západe a zažite dobrodružstvá s dobyvateľmi, pištolníkmi a lovcami odmien. Tieto knihy vám prinesú autentickú atmosféru Divokého Západu, konflikty medzi dobrými a zlými a príbehy o hľadaní spravodlivosti a dobrodružstva. 

Nechajte sa strhnúť príbehmi od Astrid Lindgrenovej, Jeffa Kinneyho, Jorna Liera Horsta, Enid Blyton, či Cressidy Cowell.