Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Daniel Hevier: Heviho škola tvorivosti
Počet strán: 96
Väzba: mäkká, brožovaná
EAN: 9788080464257
Jazyk: slovenský
ISBN: 80-8046-425-7
Dátum vydania: 7. novembra 2008
Vydavateľstvo: Perfekt
Rozmery: 167 cm x 234 cm x 7 cm

Heviho škola tvorivosti

Autor: Daniel Hevier

Dostupnosť:
Vypredané
Naša cena: 4,98 
Bežná cena: 5,30 €
Zľava 6%

Titul je vypredaný a nemáme ani informáciu o dotlači. Pre informáciu o dotlači sledujte prosím našu stránku.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte poštovné zadarmo.

O knihe: Slovo kreativita sa dnes používa vo všetkých možných súvislostiach, ale najčastejšie so súčasným zložitým svetom, v ktorom sa nedá žiť bez tvorivosti. Byť kreatívnym znamená byť pohotovým, flexibilným, vynaliezavým, dokázať spojiť nadobudnuté skúsenosti s novým pohľadom na veci, mať schopnosť vidieť v problémoch a ťažkostiach výzvy a príležitosti na riešenie. Kreativita nie je len výsadou manažérov a umelcov. V skutočnosti musí byť v každom z nás kus tvorivosti, inak by sme neboli úspešní v škole, na pracovisku, v živote. Autor tejto publikácie Daniel Hevier patrí k priekopníkom tvorivého písania na Slovensku a dlhé roky sa venuje rozvíjaniu tvorivého myslenia, tak u mládeže, ako u dospelých. Ambíciou tejto jeho knižky je inšpirovať deti mladšieho školského veku k tvorivosti a väčšej aktivite. Základom tohto zámeru je množstvo hier, cvičení, tvorivých úloh, rôzne umelecké žánre, ako aforizmy, príslovia, vtipy a krátke prozaické útvary.

O autorovi

Po maturite v roku 1964 vyštudoval estetickú výchovu a slovenčinu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Už počas štúdia začal pracovať ako redaktor literárnej redakcie Československého rozhlasu.

V rokoch 1982 - 1989 bol profesionálnym spisovateľom v slobodnom povolaní. Po roku 1989  sa stal šéfredaktorom vydavateľstva Mladé letá. Od roku 1992  vedie vlastné vydavateľstvo Hevi, v ktorom vydal do dnešného dňa vyše 100 titulov. Je ženatý, má tri deti a žije v bratislavskej Petržalke. Príležitostne prednáša na vysokých školách a učí (VŠMU, FFUK). Učil na škole a gymnáziu pre mimoriadne nadané deti.

Jeho prvé literárne diela začali vychádzať už v 70. rokoch 20. storočia. Hevier je takmer univerzálnou tvorivou osobnosťou. Stal sa autorom poézie, prózy, esejí a básní pre deti, rozprávok, prekladov, autorských antológií pre dospelých i pre deti, textov ... viac

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie

Naposledy ste videli